Father Kong z singlem „1999”

Nieco ponad miesiąc temu, a dokładnie 10 lipca br., w Internecie ukazał się najnowszy utwór Father Konga. „1999”, gdyż właśnie o tej piosence mowa, to pierwsza zapowiedź nadchodzącego wielkimi krokami trzeciego albumu zatytułowanego roboczo „Lazy Kong”.


Trochę alternatywy, abstract hip-hopu, odrobina jazzu, a może także – jak napisał portal Muzyka Alternatywna – iskra Aphex Twina… Tak można określić muzykę, która znalazła się na nowym singlu  Father Konga, „1999”. Ojciec Kong twierdzi, że tytuł jest nieprzypadkowy, gdyż bit i brzmienie nawiązują do lat 90. A przynajmniej takie było założenie: prosty bit, prosta gra, prosta muzyka, proste życie.

Dwa poprzednie wydawnictwa, zawierające wyraźne akcenty jazzowe, zyskały sporo pozytywnych recenzji, stały się między innymi Płytami Tygodnia w Trójkowym „Programie Alternatywnym”. Jaki będzie kolejny krążek? Dowiadujemy się, iż prawdopodobnie mniej jazzowy… ale o tym dopiero się przekonamy! Na razie poznaliśmy nagranie „1999”: pozornie leniwie sączące się ze słuchawek lub głośników, lecz jego energia rośnie z każdą sekundą!


zajrzyj po więcej: 

Father Kong na Facebooku