Felieton: Dobre, bo polskie… # 13 Michał Szpak i „Color Of Your Life”

Utwór Color of Your Life” został wydany jeszcze w 2015 roku na albumie Michała Szpaka zatytułowanym „Być sobą”. Singel swoją premierę miał 11 marca 2016 roku nakładem Sony Music Polska. Kawałek skomponował Andy Palmer, a tekst napisał Kamil Varen.

Jak już zapewne wiecie Michał Szpak z tą piosenką wygrał Polskie Preselekcje do Konkursu Eurowizji i będzie reprezentował nasz kraj na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. 12 maja wystąpi w drugim półfinale, a 14 maja miejmy nadzieję w finale konkursu.

Ciekawostką jest, że zaledwie kilka dni po polskich preselekcjach w mediach pojawiła się informacja, że kompozycja to plagiat. „Color of Your Life” według niektórych do złudzenia przypomina utwór „Dawaj za…” uwielbianego przez Putina rosyjskiego zespołu Lube. Jednak sprawę na zlecenie wytwórni Sony zbadał ceniony muzykolog Rafał Rozmus, który zdecydowanie rozwiał te wątpliwości oceniając, że numer nie jest plagiatem.

Według mnie kawałek jest intersujący i uważam, że powinien co najmniej awansować do finału konkursu Eurowizji.

Czy okaże się to wielkim hitem jak chociażby jego wcześniejsze przeboje: „Po Niebo” i „Real Hero”? To powinno okazać się już wkrótce.


Piosenki możecie posłuchać poniżej:


Michał Szpak stał się znany głównie dzięki udziałowi w 1 edycji programu „X Factor” (w TVN), w którym wystąpił wiosną 2011 r. . Wówczas brawurowo wykonał piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”, a w programie uplasował się ostatecznie na 2 miejscu.                                                                                                

W czerwcu tego samego roku wystąpił podczas 4. edycji Orange Warsaw Festival. Następnie od września do listopada brał udział w „Tańcu z Gwiazdami”, w którym tańczył w parze z Pauliną Biernat, zajął wtedy 5 miejsce na 14 par.                                                                                                 

Pierwszy minialbum Michała Szpaka, zatytułowany „XI”, został wydany pod koniec 2011 roku. To właśnie z tej EPki pochodzi jego przebój zatytułowany „Po Niebo”.                                                                                                             

W czerwcu 2015 roku z polskojęzyczną wersją utworu „Real Hero – Jesteś bohaterem”, wygrał konkurs „SuperPremiery” podczas 52. KFPP w Opolu. Natomiast w listopadzie wydał debiutancki album „Byle być sobą”.    W międzyczasie wokalista wziął udział w reality show Agent – Gwiazdy, odpadając w czwartym odcinku.                                                                                                                                    

5 marca 2016 roku widzowie Telewizji Polskiej w głosowaniu smsowym zdecydowali, że Michał Szpak będzie reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji 2016 w Szwecji.

Łukasz Borys

- Mazur z krwi i kości - odkrywca nowych niebanalnych kawałków - maniak list przebojów - bloger – www.obliczamuzyki.blog.onet.pl - amator piłki nożnej i biegania - początkujący polityk - do bólu uparty i dociekliwy - niespotykanie artystyczna dusza... towarzystwa - bywa rozważny i... romantyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *