Felieton: Dobre, bo polskie… # 20 Lao Che i „Stare Miasto”

„Stare miasto” to numer, który został wydany na albumie „Powstanie Warszawskie” z 2005 roku. Na uwagę zasługuje tutaj przede wszystkim tekst autorstwa Huberta „Spiętego” Dobaczewskiego. Ileż w tym jest prawdy i emocji. Bardzo mi się podoba takie granie i polecam tę kompozycję najbardziej wymagającym fanom alternatywnych brzmień.

Cześć i chwała bohaterom! 


Piosenki możecie posłuchać poniżej:


 

Lao Che to polski zespół crossoverowy. Grupa powstała w 1999 roku w Płocku, z inicjatywy Huberta Dobaczewskiego, Michała Splesza oraz Gustawa Pszczelarza, którzy wcześniej tworzyli grupę Kola.
W 2002 roku został wydany ich pierwszy oficjalny krążek zatytułowany „Gusła”, ale zrobiło się o nich głośno w 2005 roku, kiedy to wydali drugi longplay „Powstanie Warszawskie”. Dwukrotnie wystąpili na Przystanku Woodstock (2005 i 2006 rok). Są laureatami Złotego Bączka, przyznawaną przez festiwalową publiczność.

W 2008 roku ukazał się ich trzeci krążek zatytułowany „Gospel”. Zdołano wylansować kolejne dwa przeboje zespołu – „Hydropiekłowstąpienie” i „Czarne kowboje”. Wydali też album „Prąd stały / Prąd zmienny”, w 2010 roku. Zapowiadał go kawałek „Czas”. Kapela ma na koncie jeszcze 2 albumy „Soundtrack” (2012) i „Dzieciom” (2015) z przebojami „Tu”, „Bajka o Misiu (Tom pierwszy)” i „Wojenka”.

Łukasz Borys

- Mazur z krwi i kości - odkrywca nowych niebanalnych kawałków - maniak list przebojów - bloger – www.obliczamuzyki.blog.onet.pl - amator piłki nożnej i biegania - początkujący polityk - do bólu uparty i dociekliwy - niespotykanie artystyczna dusza... towarzystwa - bywa rozważny i... romantyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *