Felieton: Dobre, bo polskie… # 24 T.Love i „Lucy Phere”

Piosenka „Lucy Phere” drugi singel z albumu „Old is Gold” (2012) grupy T.Love. Ciekawostką jest, że kawałek już w trzecim tygodniu wdrapał się na sam szczyt Listy Przebojów Trójki.
Warto zwrócić tutaj uwagę przede wszystkim na świetny, pełen odniesień i metafor tekst. Jeśli tego nie znacie, to musicie koniecznie tego posłuchać.

Piosenki możecie posłuchać poniżej:


T. Love to polski zespół  założony w 1982 w Częstochowie. Ich muzyka to mieszanka reggae, rock and rolla, glam rocka i popu. Pierwsza kaseta grupy nosiła tytuł „Nasz bubelon” i wydana została w 1984 roku po festiwalu w Jarocinie. Później zespół nagrał takie hity jak np.: „Wychowanie” czy „IV liceum”, które stały się młodzieżowymi hitami.
W 1992 roku grupa wydała album „Dzieci rewolucji 1982-1992″. Dwa lata później ukazały się płyty „I Love You” i „Prymityw”. Pierwsza zawierała materiał koncertowy oraz dwa utwory studyjne, które stały się superhitami: zarówno tytułowy „I love you” jak i ballada „Syn miasta”. W 1997 powstał album „Pocisk miłości”. Pochodząca z tej płyty „Warszawa” stała się pierwszym utworem T.Love, który osiągnął szczyt ogólnopolskiej radiowej listy przebojów. Kolejny album „King” też cieszył się ogromną popularnością.
Jednak największy sukces przyniósł kapeli longplay „Chłopaki nie płaczą”.  Kolejnym utworem promującym tę płytę był „Jest super”, który choć w zupełnie innym klimacie, również podbił listy przebojów.  Pod koniec 1999 roku ukazała się płyta zatytułowana „Antyidol”, a po dwuletniej przerwie, formacja na rynek wypuściła krążek „Model 01″, który okazał się znakomitym powrotem. Wielkim przebojem stał się pierwszy singiel pt. „Nie, nie, nie”. 
W 2006 roku ukazał się piętnasty album w dorobku grupy, „I Hate Rock’n’Roll”. Do wszystkich utworów teksty napisał Muniek Staszczyk, który był także współproducentem albumu. Krążek promował singiel „Gnijący świat”.
Dyskografię formacji uzupełnia płyta zatytułowana „Old is Gold” (2012). 
Na jesień bieżącego roku zespół planuje wydać krążek zatytułowany „T.Love”.

Łukasz Borys

- odkrywca nowych niebanalnych kawałków - maniak list przebojów - bloger – https://www.facebook.com/obliczamuzyki - Mazur z krwi i kości - amator piłki nożnej i biegania - początkujący polityk - do bólu uparty i dociekliwy - niespotykanie artystyczna dusza... towarzystwa - bywa rozważny i... romantyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *