Felieton: Dobre, bo polskie… #26 Brodka i „Horses”

brodka-rbss3

Piosenka „Horses” była zapowiedzią najnowszego albumu Moniki Brodki „Clashes”, której premiera odbyła się 13 maja bieżącego roku.
Ciekawostką jest, że tym razem nowa płyta piosenkarki, z tym właśnie hitem, ukazała się nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Posłuchajcie koniecznie tego numeru, bo według mnie to kapitalna kompozycja. Czy będzie to przebój na zagranicznych listach przebojów? To się okaże…


Piosenki możecie posłuchać poniżej:


Monika Brodka to polska wokalistka, o której zrobiło się głośno w 2003 roku za sprawą wygranej w 3. edycji programu telewizyjnego Idol – „łowiącego” muzyczne talenty, gdzie w eliminacjach wykonała piosenkę „New York” Franka Sinatry. Ciekawostka jest, że ukończyła podstawową szkołę muzyczną w klasie skrzypiec.

Jej debiutancki krążek zatytułowany „Album” ukazał się pod koniec 2004 roku, który poprzedzony był epką zawierającą 6 utworów – „Mini Album vol. 1″. Na pierwszy singiel promujący wybrano wówczas utwór „Ten”. Warto wspomnieć również o innych znakomitych kawałkach z tej płyty: „My” i „Dziewczyna mojego chłopaka”.Pod koniec 2006 roku na rynek trafiła jej druga płyta zatytułowana „Moje piosenki”. Krążek utrzymany był w stylistyce czarnych brzmień r’n’b i soulu. Wydawnictwo promowała piosenka ”Znam cię na pamięć”, która okazała się wielkim przebojem. Hitami były również numery: „Miał być ślub…” i „Za mało wiem”.

Dopiero w 2010 roku, ukazał się trzeci album wokalistki, „Granda”, którego producentem był ojciec Moniki, Jan Brodka (autor kompozycji „Hejnał”). Dzięki temu longplayowi artystka została nagrodzona prestiżowymi nagrodami Fryderyk w kategoriach Album Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku (za numer „Granda”) oraz Wokalistka Roku.

W 2016 roku wydała świetny album zatytułowany „Clashes” z hitami „Horses” i „Santa Muerte”. Ciekawostką jest, że artystka od niedawna prowadzi audycję radiową zatytułowaną „Lamenty i Odmęty” w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *