Felieton: Dobre, bo polskie… # 3 Julia Marcell i „Andrew”

Piosenka „Andrew” to najnowsza kompozycja polskiej wokalistki Julii Marcell, która zapowiada jej najnowszy krążek zatytułowany „Proxy” (płyta ma się ukazać w marcu 2016 roku). Jak dla nie numer jest po prostu świetny, a na szczególną uwagę zasługują tutaj wokal, melodia i tekst. Julia jak zawsze trzyma wysoki poziom. Z niecierpliwością czekam na cały album.

Julia Marcell naprawdę nazywa się Julia Górniewicz. To polska piosenkarka, kompozytorka, skrzypaczka i pianistka. Urodziła się w Olsztynie, ale od kilku lat na stałe mieszka w Niemczech, gdzie nagrywa. Styl, w którym tworzy to mieszanka popu, punka i rocka. Jej debiut miał miejsce w 2007 roku, kiedy to wydała EP-kę zatytułowaną „Storm”. Niebawem wydała swój pierwszy album – „It Might Like You”, który trafił do niemieckich, austriackich i szwajcarskich sklepów muzycznych w czerwcu 2009 roku, a cztery miesiące później miał swoją premierę w Polsce. Wydawnictwo promował singiel „Night Of the Living Dead”, do którego nakręcono również teledysk.

Julia koncertuje nie tylko w Europie, ale też w… Azji, a podczas koncertów występuje w towarzystwie kwartetu smyczkowego. Niedawno brytyjski The Guardian  określił ją mianem „Człowieka Jutra”. Dotychczas jej największe przeboje to single: ”Echo”, „Manners” i „Ctrl”.

 

Autor: Łukasz Borys

Źródło: wikipedia.org

 

Łukasz Borys

- Mazur z krwi i kości - odkrywca nowych niebanalnych kawałków - maniak list przebojów - bloger – www.obliczamuzyki.blog.onet.pl - amator piłki nożnej i biegania - początkujący polityk - do bólu uparty i dociekliwy - niespotykanie artystyczna dusza... towarzystwa - bywa rozważny i... romantyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *