Felieton: Dobre, bo polskie… #30 Happysad i „Łydka”

Kawałek zatytułowany „Łydka” został wydany na płycie ”Podróże z i pod prąd” (2005) polskiego zespołu Happysad. Piosenka okazała się być sporym hitem w światku muzyki alternatywnej.
Według mnie kompozycja jest bardzo interesująca zwłaszcza pod względem wokalnym i aranżu. Poza tym to z pewnością jeden z najlepszych utworów grupy Happysad. Lubicie ich specyficzne kawałki?

Piosenki możecie posłuchać poniżej:


Zespół Happysad został założony w Skarżysku-Kamiennej w 2001 przez znajomych. Nazwa grupy uformowała się w następnym roku. W 2004 roku ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”. Promujący tę płytę singlowy utwór „Zanim pójdę” utrzymywał się na Liście Przebojów Programu Trzeciego przez rekordowe 33 tygodnie. W 2005 ukazał się drugi album zatytułowany „Podróże z i pod prąd”, świetnie przyjęty przez publiczność tłumnie wypełniającą sale podczas koncertów trasy promocyjnej. W 2007 roku miała miejsce premiera trzeciego albumu – „Nieprzygoda”, który zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce. W 2009 roku miała miejsce premiera ich wydawnictwa grupy, albumu pod tytułem „Mów mi dobrze”. W maju 2010 płyta osiągnęła status złotej. 7 października 2011 miało premierę najnowsze, jubileuszowe wydawnictwo zespołu – „Zadyszka”. Składa się ono z dwóch płyt. Pierwsza zawiera covery znanych utworów Happysad wykonywane przez zaprzyjaźnione z nimi kapele, a m.in. Indios Bravos, Enej czy Hurt. W 2012 roku grupa została zaproszona do występu na największym festiwalu w Europie – Przystanku Woodstock.

Ich dyskografię uzupełniają albumy: „Ciepło/Zimno” oraz „Jakby nie było jutra”. Natomiast największe przeboje to utwory: „Psychologa!”, „Wrócimy tu jeszcze”, „Jeszcze, jeszcze”, „Zanim pójdę”, „Czysty jak łza” , ”Od kiedy ropą”, ”Łydka”, „Z pamiętnika młodej zielarki”, „Nostress”, „Milowy las”, ”Długa droga w dół”, ”Damy radę”,  ”Mów mi dobrze”, ”Made in China”, „W piwnicy u dziadka”, ”Taką wodą być”, ”Poznański”, ”Wpuść mnie”, „Powódź dekady” oraz „Smutni Ludzie”.


http://happysad.art.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.