Felieton: Dobre, bo polskie… # 9 Skubas i „Nie mam dla Ciebie miłości”

„Nie mam dla Ciebie miłości” to kawałek z 2014 roku wydany na albumie „Brzask”. Kompozycja powstała właściwie zaraz po zakończeniu prac nad debiutancką płytą Skubasa „Wilczełyko”. Fani świetnie ją przyjęli na koncertach w całym kraju. Ależ to jest świetny numer moim zdaniem. Genialny tekstowo i wokalnie. Muzycznie też wymiata. Komu się podoba?


Klip możecie obejrzeć poniżej:


Skubas to polski piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, MC i DJ, wykonawca muzyki alternatywnej. Styl wokalny Skubasa mieści się pomiędzy drum i bassowym freestylem a śpiewem soulowym, funkowym oraz jazzowym z elementami rockowej bezpośredniości. W 2005 roku rozpoczął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (kierunek wokalistyka) Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego debiutancki album zatytułowany „Wilczełyko” ukazał się 11 września 2012 roku nakładem wytwórni Kayax. Artysta otrzymał 2 nominacje do Fryderyków 2013: jako Debiut Roku i Utwór Roku (za piosenkę „Linoskoczek”). Występował m.in. na festiwalu Open’er Festival i Malta Festivalu, Festiwalu w Jarocinie i innych. Skubas współpracował z różnymi artystami jak np.: Smolik, Novika i Kayah.

http://kayax.net/artysta/skubas/

Łukasz Borys

- Mazur z krwi i kości - odkrywca nowych niebanalnych kawałków - maniak list przebojów - bloger – www.obliczamuzyki.blog.onet.pl - amator piłki nożnej i biegania - początkujący polityk - do bólu uparty i dociekliwy - niespotykanie artystyczna dusza... towarzystwa - bywa rozważny i... romantyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *