Felieton: Dobre, bo polskie… # 11 Taco Hemingway i “Następna stacja”

Piosenka „Następna stacja” to jeden z najnowszych singli młodego polskiego rapera o pseudonimie Taco Hemingway, z jego drugiej EPki zatytułowanej „Trójkąt warszawski” wydanej w 2015 roku. W piosence zostały użyte komunikaty dźwiękowe o stacjach I linii warszawskiego metra wygłaszane przez lektora Ksawerego Jasieńskiego. Ciekawostką jest, że kompozycja trzykrotnie dotarła do pierwszego miejsca Listy Przebojów Radiowej Trójki.

Ależ to jest genialny kawałek. Tekst to istne mistrzostwo świata. Świetnie brzmi jako całość, ale nawet gdyby rozłożyć to na czynniki pierwsze to również by zachwycało. Polecam.


Piosenki możecie posłuchać poniżej:


Taco Hemingway to warszawski raper, który zadebiutował w 2013 roku minialbumem – „Young Hems”. Jego dotychczasowa twórczość określana jest mianem alternatywnego rapu, natomiast znaki rozpoznawcze  to uniwersalne teksty i charakterystyczne bity, które sprawiają, że jest o niezwykle autentyczny.

Artysta wystąpił na ubiegłorocznej edycji festiwalu Open’er Festival. Ma on na swoim koncie dwie EPki „Trójkąt warszawski” i „Umowa o dzieło”, za którą został laureatem tegorocznego Fryderyka w kategorii Album roku hip-hop.

Osobiście pokładam w nim wielkie nadzieje na niebanalne piosenki „o czymś”. 

PODZIEL SIĘ
avatar
150
  Bądź na bieżąco  
Powiadom o