Felieton: Dobre, bo polskie… # 4 Akcent i “Przez Twe Oczy Zielone”

PHOTO PIOTR GRZYBOWSKI / SE / EAST NEWS WARSZAWA. NAGRANIE TELEDYSKU ZESPOLU DISCO POLO AKCENT DO PIOSENKI PRZEZ TWE OCZY ZIELONE N/Z ZENON MARTYNIUK. MUZYKA, NAGRANIE TELEDYSKU, DISCO POLO, ROZRYWKA. 30/09/2014. WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL.

Kawałek „Przez twe oczy zielone” to  jeden z najnowszych kawałków (2014) nieśmiertelnej grupy Akcent. Piosenka absolutnie w klimacie tego zespołu. Według mnie może stać się jednym z najlepszych utworów w historii muzyki disco polo, bo na prawdę bardzo dobrze brzmi.

Akcent to polski zespół muzyczny wykonujący muzykę disco polo. Grupa istnieje od 1989 roku.
W swojej dyskografii zespół ma 16 albumów i liczne przeboje, m.in. „Moja gwiazda”, „Twe czarne oczy”, „Stary Cygan”, „Mała figlarka”, „Życie to są chwile”, „Siwy koniu”, „Dźwięki strun”, „Królowa nocy”, „Psotny wiatr”, „Żegnaj mała”, „Pocałunek”, „To właśnie ja”, „Tabu tibu”, „Wyspa szczęśliwych snów”, „Lato jest po to by kochać”, „Pszczółka Maja”, „Pada deszcz”, „Laura”, „Dziewczyna z klubu disco”, „Tylko z tobą”, „Biała Mewa”, „Dlaczego to tak”, „Pragnienie miłości”, „Chłopak z gitarą”, „Rodzinny Dom”, „Wspomnienie” i „Nie żal tej miłości”. W 1999 roku zespół opuścił Mariusz Anikiej. Od tego czasu Zenek Martyniuk występował z Arturem Kirpszą, a od 2003 roku nowym partnerem scenicznym Zenona jest Ryszard Warot.

Autor: Łukasz Borys

PODZIEL SIĘ
avatar
150
  Bądź na bieżąco  
Powiadom o