Wschód Kultury – Inne Brzmienia, Lublin

Wschód Kultury to projekt integrujący środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej. Festiwal „Inne Brzmienia” to okazja, by poznać Lublin od strony różnorodności i wielogatunkowości muzycznej.


Zobaczymy kolektywy związane z lubelskim ruchem NO-WAY – skupionym wokół Domu Słów – SFTW oraz HUBBUB; młodego songwritera, który zaczyna właśnie swoją karierę – Daniela Koszyka (tym razem we wspólnym projekcie z Karolem Gadzało); klarnecistkę i wokalistkę szykującą swój płytowy debiut – Weronikę Boczek oraz zdobywający coraz większą popularność, także poza Lublinem, indie rockowy zespół The Underground Man.

Improwizowane teksty, instrumentalny dialog z gościem, wykreowany chaos i noiseowa nadprodukcja – to mała część tego, co zobaczyć i usłyszeć będzie można w Próba Cafe w Lublinie, zupełnie za darmo.


The Underground Man powstał w 2014 roku. Jest to polsko-brytyjski projekt czwórki muzyków mieszkających w Lublinie. Muzyka The Underground Man to wypadkowa stylów muzycznych, z których wywodzą się członkowie grupy. Rezultatem jest mieszanka surowych dźwięków z syntezatorowymi melodiami, doprawiona mrocznymi krajobrazami, malowanymi wokalem i pulsującym rytmem.


Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia odbędzie się w dniach 5-9 lipca 2017 r. 

Przez 5 dni festiwalu w Lublinie pojawią się artyści z 14 krajów świata i 3 kontynentów na jedynych koncertach w Polsce. Zobaczymy takich wykonawców jak Juno ReactorNouvelle VagueMulatu Astatke czy Ukulele Orchestra of Great Britain. Tradycją festiwalu jest przybliżanie działalności ciekawych wytwórni muzycznych. W tym roku swoją prezentację podczas imprezy będzie miał belgijski label Crammed Discs – który reprezentować będą TuxedomoonKasai Allstars feat. BasokinSkip & DieVeronique Vincent & Aksak Maboul oraz Aquaserge. W line-up’ie pojawią się także takie składy jak:  MoulettesGromyka oraz Ventolin. Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia to także prezentacja najciekawszych wykonawców ze wschodu. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny a festiwal odbywa się w ramach realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu Kultura Dostępna.

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia realizowany jest w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Lublina.


Zajrzyj po więcej:

Inne Brzmienia na Facebooku

Strona WWW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.