Znamy zwycięzców eliminacji do 23. Przystanku Woodstock

W weekend w „Progresji” było głośno – a to za sprawą Eliminacji do 23. Przystanku Woodstock. Z ponad kilkuset kandydatów swoją szansę wykorzystało 14 zespołów. Całe wydarzenie odbyło się już po raz dziesiąty.


Do pierwszego etapu eliminacji zgłosiło się ponad 850 zespołów, a w koncercie głównym do walki o miejsce na Woodstocku przystąpiła ich ponad dwudziestka. Przez 3 dni mogliśmy posłuchać zespołów z całej Polski.

Decyzją jury, na czele z Jurkiem Owsiakiem, na scenie głównej Przystanku Woodstock zagra Nocny Kochanek. Na Małej Scenie zagrają: Eleanor Gray, Yankee, Chorzy, Kolory, Hengelo i The Sixpounder. Na Scenie Viva Kultura będzie można posłuchać koncertu zespołu Strojnowy, a „Dziką Kartę Lecha” otrzymali: Setheist, De Indigo, Hot Water, Ted Nemeth, Portfinger i Seven on Seven!

Polskiego Złotego Bączka wraz z zaproszeniem na scenę główną otrzymał zespół HEY, zagranicznym wyborem fanów był Bring Me The Horizon.

Eliminacje to nie tylko bitwa o występ na jednym z największych festiwalów w Polsce, ale także dobra zabawa oraz znakomici goście. W tym roku byli to zwycięzcy poprzednich edycji, m.in. BEMY (w wyjątkowo zmodyfikowanym składzie, co nie przeszkodziło wygranym roku 2014 zrobić dobrego wrażenia na zgromadzonej publiczności), Romantycy Lekkich Obyczajów a także Jelonek, który odebrał od Jurka Owsiaka specjalne wyróżnienie – medal 25-lecia WOŚP. 


Trzy dni zmagań transmitowane były na żywo, dzięki kręciołatv.


fot. Stanisław Wadas

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zajrzyj po więcej:

Eliminacje na Facebooku

Strona WWW

Kręciołatv na Facebooku

Strona WWW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.