Finał trasy Meli Koteluk

Dwa lata od premiery albumu „Migracje”, który w niespełna miesiąc pokrył się platyną, Mela Koteluk wyruszyła z cyklem koncertów w nowej oprawie muzycznej i wizualnej. „Zmienne tętno” jest klamrą zamykającą „Migracje”. Dwa ostatnie koncerty z trasy odbędą się w Krakowie i Katowicach. Bilety jeszcze są w sprzedaży.

Pierwszy z czternastu koncertów odbył się 12 listopada w gdańskim Teatrze Szekspirowskim, kolejne m.in. w Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.


Przed nami dwa ostatnie koncerty wieńczące trasę:

08.12 w Katowicach – Centrum Kultury – Miasto Ogrodów

12.12 w Krakowie – Centrum Kongresowe ICE

Tytuł trasy pochodzi od zawartego na płycie „Migracje” skitu. „Ten krótki fragment między utworami wyznaczył nowy kierunek moich artystycznych poszukiwań” – mówi Mela Koteluk. – „Jest w nim pewna przewrotność. Niemiarowy rytm serca motywuje do szukania antidotum na burzliwą rzeczywistość. W muzyce można odnaleźć nową siłę do lepszego rozumienia rzeczywistości na wielu, często nieświadomych, poziomach.”

Koncerty, wzbogacone o starannie przygotowaną oprawę wizualną, odbywają się w salach koncertowych, teatrach i filharmoniach o wybitnym potencjale akustycznym i estetycznym. Mela: „Lustrzany element scenografii w kształcie rozety przypomina portal i jest obietnicą przejścia w inny wymiar, pełen uważności i łagodności – moim zdaniem, wartości deficytowych świata. Nowe aranżacje będą lustrzanym odbiciem, a jednocześnie dekonstrukcją dotychczas znanych wersji utworów.”


Z pewnością podczas koncertów nie zabrakło największych hitów artystki:

„Melodia ulotna”

„Katarakta”

„To trop”

” Żurawie Origami „

„Fastrygi”


Mela Koteluk właśc. Malwina Koteluk, to utalentowana polska wokalistka o ciepłej barwie głosu, a przy tym autorka tekstów.
Przestrzenne brzmienie instrumentów to cecha charakterystyczna jej utworów. Mela Koteluk doświadczenie na scenie zawdzięcza między innymi występom z Gabą Kulką i legendarną grupą Scorpions.
W 2003 roku zajęła drugie miejsce w VI edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. W 2011 roku Mela wzięła udział w konkursie Make More Music.
W 2013 została laureatem Fryderyków w kategoriach Debiut roku i Artysta roku.

Jej dyskografia to albumy: „Spadochron” (2012) oraz „Migracje” (2014).


Zajrzyj po więcej! 

https://www.facebook.com/mela.koteluk/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.