Finał WOŚP 2021: Dyjak, Kwiat Jabłoni, Voo Voo i Piersi

Marek Dyjak, Kwiat Jabłoni, Voo Voo i Piersi zaprezentują się na scenie studia 29. Finału Wielkiej Orkiestry w Warszawie.

Przyszłoroczny Finał WOŚP, dedykowany zbiórce funduszy na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, czyli 10.01.2021 roku. W związku z panującymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa organizatorzy tej największej publicznej zbiórki w Europie zdecydowali się na przeniesienie koncertów, które towarzyszą warszawskiemu Finałowi WOŚP, do studia. Dzięki internetowej i telewizyjnej transmisji warszawskiego Finału mamy pewność, że radosne granie z głową dotrzeć będzie mogło do najdalszego zakątka globu. W tym roku koncerty finałowe potrwają dwa dni – muzyka będzie królowała w Warszawie w sobotę i niedzielę. Finałowe studio, transmisję z którego będzie można oglądać w Internecie i na antenie stacji TVN, wypełni muzyka, radość z możliwości pomagania i nadzieja na to – że pomimo wszystkich przeciwności – wygramy!

Marek Dyjak obdarzony jest charakterystycznym, chropowatym, zachrypniętym tembrem głosu. Brzmienie z pogranicza krzyku, pełnego desperacji wołania o zrozumienie i rozpaczliwego rozliczenia z emocjami idzie w parze z poetyckimi tekstami i swingującymi, jazzowymi kompozycjami, często zainspirowanymi brzmieniami folkowymi i balladami cygańskimi. Dyjak ma na koncie 12 albumów. Najnowsze wydawnictwo, czyli „Piękny Instalator”, trafiło na rynek muzyczny w 2019 roku. Na tym krążku gościnnie pojawiła się, między innymi, Renata Przemyk.

Kwiat Jabłoni dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu „jednego przeboju” – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność.

Fuzja brzmień z pogranicza mistyki i magii, łączące jazz, z trance’em oraz dźwiękami muzyki pochodzącej z najodleglejszych zakątków świata to esencja twórczości Voo Voo. W przyszłym roku kapela wystąpi w studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie i zabierze nas w hipnotyzującą muzyczną wędrówkę.

Bezkompromisowi, żartobliwi i zawsze na czasie z trafnym komentarzem na temat aktualnych politycznych, społecznych i kulturowych wydarzeń w kraju – muzycy tworzący zespół Piersi zaprezentują się podczas Finału WOŚP w Warszawie.


Zajrzyj po więcej:

FBhttps://www.facebook.com/wosp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.