Fismoll dołącza do ,,Albo Inaczej” i zaprasza na koncert projektu!

Fismoll – artysta znany przede wszystkim z wyjątkowo nastrojowych anglojęzycznych ballad, postanowił zmierzyć się z zupełnie nową dla siebie materią: tekstami polskiego hip hopu. W ramach projektu Albo Inaczej, w którym wokaliści do nowych aranżacji muzycznych śpiewają teksty oryginalnie wykonywane przez najlepszych rodzimych raperów, stworzył zupełnie nową jakość, wykonując pierwszy raz w swojej twórczości cover śpiewany po polsku!


Po sukcesie pierwszej płyty, projekt ,,Albo Inaczej” szykuje nową odsłonę, angażując tym razem za mikrofonami młodych wokalistów. Pierwszym utworem, który ujrzał światło dzienne były “Złe nawyki” zespołu 2cztery7 w brawurowym wykonaniu Moniki Borzym.Fismoll, bo o nim mowa, rzadko sięga po polskie teksty, więc tym większa przyjemność posłuchać go w takim repertuarze. Zapraszamy do sprawdzenia nowej odsłony, legendarnego utworu “SznurowadłaFisza!Sam Fismoll zapowiada, że już niedługo ukaże się jego solowy album w całości po polsku oraz w całości nagrany i wyprodukowany przez niego w jego studiu w bloku i dodaje:

„Przez całe życie miałem problem z polskimi tekstami. Emocje w nich były za blisko, za bardzo na twarz, nie było żadnej ściany dzielącej mnie i słowa, dlatego wszystko co do tej pory zrobiłem było w języku angielskim. Przychodzi jednak zawsze taki moment, że się człowiek budzi i nagle sobie uświadamia coś co było dla niego zupełnie odległe, że to coś może być mu nagle najbliższe. I tak też się stało z polską liryką. Do niektórych rzeczy trzeba po prostu najzwyczajniej w świecie dorosnąć. Podobnie było z kawałkiem który zaśpiewałem na projekt Alkopoligamii Albo Inaczej – a łatwo nie było, bo wybraliśmy jeden z najbardziej emocjonalnych utworów w polskim rapie. Nie mogę się doczekać aż to usłyszycie.


Premierowo Fismolla wraz zaangażowanymi w projekt Albo Inaczej od początku artystami – Krystyną Prońko, Andrzejem Dąbrowskim oraz zespołem Flexxip, będzie można usłyszeć już 24.06.2017 w Pokoju na lato, czyli letnim pawilonie Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Towarowa 25). Zapraszamy!


Zajrzyj po więcej :

Albo Inaczej na Facebooku

Strona WWW

Fismoll na Facebooku


fot. Paweł Zanio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.