Fismolll nie zwalnia tempa. Premierowe piosenki, w tym jedną polską, zaśpiewa na koncercie!

Fismolll nie zwalnia tempa. Po dwóch rewelacyjnych albumach pod koniec 2015 premierę miał mini­album „Abandoned Stories„. Płyta powstała w warszawskim Nextpop Studio. Producentami muzycznymi są Robert Amirian i Fismoll. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Fismoll do tej pory był anglojęzycznym artystą, a najnowszy minialbum „Abandoned Stories” zawiera pierwszą piosenkę zaśpiewaną w języku polskim „Jaśnienie„.

14356630792PSzUU8HBBWRJyt5vOXFPOva6RXqHf

Utwory zawarte na najnowszym albumie oryginalnie miały znaleźć się na wcześniejszych płytach – debiutanckim „At Glade” i wydanym w czerwcu „Box Of Feathers”. Premierowe piosenki, oraz swoje najbardziej znane utwory Fismoll w formie solo actu zaprezentuje już 20.02 w klubie Firlej we Wrocławiu. Organizatorami koncertu są agencja P.W. Events oraz ODA Firlej.


Koncert Fismoll (solo act)

1475984_774636042553641_2013850185_n

Kiedy: 20 lutego

O której: 20:00

Gdzie: Klub Firlej / Wrocław

Bilety: 35 zł  / 40 zł (Biletomat.pl, Ticketpro, Eventim, eBilet)

miejsca siedzące (nienumerowane): 40 zł / 45 zł ((Biletomat.pl, Eventim, eBilet)

Dołącz do wydarzenia FB: https://www.facebook.com/events/1674508939432352/


Fismoll, muzyk pochodzący z Poznania, zadebiutował w 2013 roku albumem At Glade w wieku 19 lat. Piosenka promująca płytę: Let’s play Birds zachwyciła Marka Niedźwieckiego, jako pierwszy zaczął ją promować w radiowej Trójce, teledysk do tego utworu ma już ponad dwa miliony wyświetleń na Youtube. Po koncercie na Opener Festival artysta został dostrzeżony przez Kasię Nosowską, która zaprosiła go do supportowania Jej koncertów, dzięki czemu stał on się rozpoznawalny przez szersze grono słuchaczy, a jego kariera nabrała tempa. Artysta ma już również za sobą występy na Slot Art Festival, Targach Muzycznych Co Jest Grane, Sziget Festival (HU), Eurosonic Noorderslag (NL), a w maju wystąpi podczas festiwalu The Great Escape (UK).

Fismoll sam komponuje swoje piosenki, jest znakomitym gitarzystą. Przez dziennikarzy muzycznych oraz fanów jest wymieniany obok takich muzyków jak Bon Iver, Sigur Rós, Ben Howard, Damian Rice. Tworzy muzykę nastrojową, refleksyjną wręcz magiczną. Doceniony został już na kilku międzynarodowych festiwalach takich jak The Great Escape, Eurosonic Noorderslag, Sziget, United Island, a już dwukrotnie gościł na Open’er Festival. W ciągu dwóch lat od wydania debiutanckiej płyty „At Glade” zagrał ogromną ilość koncertów zarówno ze swoim znakomitym zespołem jak i solo, zyskując renomę świetnego wykonawcy o rzadko spotykanym klimacie koncertów.

Po świetnym przyjęciu „At Galde” i „Box Of Feathers” czas na mini- wydawnictwo „Abandoned Stories”, którego premiera miała miejsce 4 grudnia 2015 roku. Najnowsza EP­ka to swoisty przełom w twórczości artysty. W gronie 5 utworów, które nie znalazły się na dwóch wcześniejszych płytach, odszukać można utwór po polsku. To właśnie „Jaśnienie” akcentuje klasę Fismolla, pokazując iż anglojęzyczne piosenki to nie jedyny atut młodego muzyka.


Fismoll ­ Abandoned Stories (intro):


Zajrzyj tu:

Fismoll facebook: https://www.facebook.com/Fismoll-351254321556875/?fref=ts

 

 

Alicja Gac

Twórca oraz Wydawca portalu Muzykoholicy.com ✌

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *