Znamy kolejne gwiazdy Fryderyk Festiwal!

Jubileuszowa, 25. Gala rozdania najważniejszych nagród muzycznych w naszym kraju będzie się o tyle różnić od poprzednich edycji między innymi tym, że w tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowany Festiwal Fryderyk, podczas którego wystąpią najpopularniejsi artyści rodzimej sceny.

Do kolejnych „pierwszych razy” tegorocznej gali jest biletowany charakter imprezy. Na uroczystość rozdania nagród, która również będzie transmitowana przez telewizję TVN (godzina 21:00), która odbędzie się 09.03 ceny biletów zaczynają się od 79 zł, natomiast dzień później organizatorzy zapraszają na Festiwal Fryderyk (10.03) – tu bilety można nabyć już za 69 zł.

Po 25-latach istnienia nagrody FRYDERYK, przyszedł czas na odświeżenie formuły. W tym roku gala wręczenie statuetek odbędzie się po raz pierwszy w Katowicach i także po raz pierwszy z udziałem fanów. Uroczysta Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu zaplanowana jest na sobotę 9 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Gala Muzyki Poważnej odbędzie się 12 marca w zjawiskowej siedzibie NOSPR. To nie koniec atrakcji. W niedzielę 10 marca wydarzenie dopełni jednodniowy festiwal muzyczny na którym ważnym wydarzeniem będzie z pewnością występ Męskie Granie Orkiestra!

Męskie Granie to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w ostatnich latach. Z kolei FRYDERYK to najważniejsza w kraju nagroda muzyczna. Z tego połączenia wyniknie nowa jakość. Szczegóły poznają Państwo 10 marca, ale już teraz mogę ujawnić, że nie zabraknie klasyki polskiej piosenki z lat 80. w nowych, zaskakujących aranżacjach i wersjach – zapowiada Marek Staszewski, szef Związku Producentów Audio Video, organizatora konkursu FRYDERYK.

W sobotni wieczór na scenie wystąpią Agnieszka Chylińska, Kayah, Nosowska, Dawid Podsiadło, Edyta Górniak, Kortez, Krzysztof Zalewski, Ørganek, Reni Jusis, Skaldowie oraz Lanberry.

Niedziela to festiwalowe występy MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA oraz goście: Ørganek (kierownictwo muzyczne), Brodka, Miuosh, Mela Koteluk, Rogucki, Kowalonek, Ostrowska; oraz koncerty Dawida Podsiadło, The Dumplings, Brodki, Łąki Łan i Meli Koteluk.

Sprawdź, kto w tym roku ma szansę na Fryderyka!

 


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/zpavpl/

www: http://www.zpav.pl/index.phphttp://fryderykfestiwal.pl/

Podziel się swoją opinią ;)