Funkologia na Juwenaliach UW w Warszawie!

Toruńska „Nadzieja roku 2015” podtrzymuje dobrą passę także w 2016 roku! W ramach wygranej w ogólnopolskim przeglądzie Stage4You na UW, organizowanym przez Telewizję Uniwersytecką Uniwerek.tv Funkologia wystąpi na Juwenaliach Uniwersytetu Warszawskiego. Zespół zagra na Agrykoli już 21 maja, występując na jednej scenie, m.in. z zespołem Hey i Natalią Przybysz. Zespół Funkologia z Torunia wystąpi również 6 czerwca w Bydgoszczy podczas Kujawiady – Juwenaliów Collegium Medicum.


funkologia

Funkologia to nowoczesny i nietypowy projekt. Czwórka muzyków przedstawia się jako lekarze Prywatnej Praktyki Muzycznej, którzy za pomocą instrumentów dążą do uzdrowienia polskiej muzyki popularnej. Piąty element stanowi tajemniczy Ninja. Dlaczego? Nikt tego nie wie.

Muzycy eksperymentują na funku, łącząc go z różnymi innymi gatunkami. W owym procesie twórczym stali się nie tylko uzdrowicielami muzyki, ale też lekarzami dusz. Swoją terapią starają się dotrzeć tam, gdzie nie udaje się to konwencjonalnej medycynie.


Funkologia ukończyła debiutancki album Resuscytacja i obecnie szuka wydawcy. Jednym z pierwszych singli promujących krążek jest Kiecka. Klip do utworu utrzymany jest w konwencji znanej z komiksów Franka Millera.


Przed sobotnim koncertem zachęcamy do zapoznania się z zespołem i utworem Kiecka, do którego link tuż poniżej:


Więcej informacji o wydarzeniach:

Juwenalia UW 
Kujawiada


 

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *