Gang Olsena jubileuszowo w Radiu Katowice

Ten pochodzący z Rudy Śląskiej zespół obchodził niedawno trzydzieste urodziny. Z tej okazji zaplanował trzy jubileuszowe koncerty. Trzeci, i zarazem ostatni z nich, muzycy Gangu Olsena zagrają 28 września br. w sali koncertowej Radia Katowice.


Gang Olsena powstał w… autobusie linii „23”, którym z Rudy Śląskiej do Katowic podróżowali dwaj wokaliści rudzkich grup: Andrzej Gąszczyk i Janusz Wykpisz. Już pierwsza próba formacji okazała się bardzo owocna: powstały na niej utwory „Bad Boys” oraz „Kołysanka o Nowym Jorku”, umieszczone później na debiutanckiej płycie. Pierwszy oficjalny występ Gangu Olsena odbył w Chojnowie na Młodzieżowych Spotkaniach Muzycznych. Band ów stał się objawieniem konkursu: zdobył nagrodę główną oraz dodatkową: za aranżację coveru The Beatles „Come Together”, zresztą granego na koncertach do dziś. Zespół poszedł za ciosem: Jarocin, Rawa Blues Festival, Przystanek Woodstock. Wszędzie otrzymywał nagrody, wyróżnienia. Bigbandowy skład, dwóch wokalistów na scenie… Porównania z legendarnymi Blues Brothers nasuwały się same.


Gang Olsena współpracował również z ikoną big beatu i autorką wielu niezapomnianych polskich przebojów Karin Stanek, a także z Katarzyną Gaertner oraz Krzysztofem Krawczykiem. Grupa wydała cztery albumy studyjne oraz jeden album koncertowy, zarejestrowany na festiwalu Satyrblues. Scena zawsze była największym żywiołem Gangu Olsena, o czym będzie można przekonać się też w kameralnej sali katowickiej rozgłośni.


Zespół wystąpi w oryginalnym składzie z roku 1988, z muzykami obecnie grającymi na stałe w Dżemie: perkusistą Zbigniewem Szczerbińskim i klawiszowcem Januszem Borzuckim. Z Niemiec przyjedzie ponadto harmonijkarz Marek Firek.


Początek koncertu o 18.00. Posłuchamy go na antenie Radia Katowice oraz zobaczymy na oficjalnym kanale YouTube rozgłośni.


zajrzyj po więcej:

Gang Olsena na Facebooku