Girls on Fire przełamują bariery na Eurowizji

Kolejna edycja konkursu Eurowizji już za pasem. Po woli zaczynamy poznawać artystów, którzy staną do walki o możliwość reprezentowania naszego kraju podczas tego prestiżowego konkursu.

Dziewczyny z formacji Girls On Fire biorą sprawy we własne ręce! W tym roku, to one liczą na to, że będą mogły reprezentować Polskę podczas Eurowizji.

Trzy przyjaciółki z Wrocławia narobiły w 2017 roku niemałego zamieszania, angażując się w sprawy społeczne i charytatywne. Ich piosenka „Siła kobiet”, stała się hymnem dla kobiet walczących o swoje prawa.

Ich konkursowy utwór „Break the Walls” niesie ważne, pojednawcze przesłanie.

Kiedy dowiedziały się, że hasłem przewodnim 63. edycji Eurowizji będzie „All aboard”, czyli „Wszyscy na pokład”, postanowiły z pomocą Kamila Barańskiego, pianisty Maryli Rodowicz napisać utwór „Break the Walls” i zgłosić go do konkursu.„Chyba nigdy na poważnie nie myślałyśmy o udziale w Eurowizji, ale hasło tegorocznej imprezy jest takie, jakie i nam przyświeca. Muzyka ma moc dotarcia, chcemy więc wykorzystać tę okazję do próby zjednoczenia ludzi choćby w skromnym wymiarze. Wszystkim ludziom w gruncie chodzi o to samo – by być szczęśliwym. A to łatwiej osiągnąć żyjąc w zgodzie i chociażby próbując, nawet jeśli nie akceptować, to przynajmniej tolerować odmienność stylów życia i poglądów”– mówi Marta Dzwonkowska.

Marta Dzwonkowska, Joanna Cholewa oraz Monika Wiśniowska-Basel to utalentowane  wrocławianki, na co dzień związane ze środowiskiem teatralno-muzycznym, znane są z udziału w finałach III edycji programu X Factor. Na przestrzeni lat poprzez muzyczną aktywność wyrażały swoje zdanie w wielu ważnych momentach – za każdym razem starając się jednoczyć Polaków do wspólnego działania.

Finaliści eurowizyjnych selekcji zostaną ujawnieni najpóźniej 6 lutego 2018 roku. Uczestników wybierze komisja jurorska, powołana przez TVP.


Przeczytaj także:

[TYLKO U NAS] Girls on Fire – „Cały nasz projekt wziął się z pasji, przyjaźni i chęci zrobienia czegoś na własną rękę

G.O.F. i ich ,,Siła Kobiet” – płyta stworzona przez kobiety, której powinien posłuchać każdy facet


Zobacz także:

Girls on Fire – strona oficjalna

Facebook

You Tube

Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.