Good News od akustycznego duetu Elen

Właśnie do sieci trafił singiel akustycznego duetu Elen. Choć ich EP’ka miała premierę 8 sierpnia b.r. to zespół dopiero teraz postanowił wrzucić utwór na swój kanał YouTube.

Projekt akustyczny „Elen” powstał na początku 2011 r. W jego skład wchodzą dwie osoby, pomysłodawca i założyciel – Radek Łapka (gitara, wokal) i wokalistka Anita Gajda, których muzycznie połączyło wspólne granie i koncertowanie z kapelą Elenkey z Krosna.

-Najważniejszym elementem spajającym i dającym pomyślny efekt w projekcie Elen, było wzajemnie zrozumienie muzyczne jak również entuzjastyczne podejście do pomysłów i aranżacji. Pierwsze nagrania powstały w lutym 11’, były to  kiepskiej jakości nagrania domowe, abyśmy na początek sami przekonali się, jak to brzmi. Muzyka musiała dojrzeć… – wspomina Radek

– Świetnie się uzupełniamy. Anita potrafi bezbłędnie wyśpiewać to, co mi chodzi po głowie. Odległość, która nas dzieli trochę nam przeszkadza, ale nie tak bardzo, żeby przestać działać. W przyszłym roku chcemy nagrać długogrającą płytę – mówi Radek.

Wspólne nagrywanie rodziło nowe pomysły i aspirację, kawałków zaczęło przybywać i wtedy duet Elen postanowił nagrać parę dźwięków już z profesjonalnym sprzętem, czego wynikiem jest EP’ka „Crowded Arms”, która została wydana własnym sumptem. Na płycie znajduję się pięć utworów, a okładkę zaprojektował Michał „Xaay” Loranc.

Zachęcamy do przesłuchania ich pierwszego singla:

 


Zajrzyj po więcej:

www.facebook.com/elen.music.official

www.instagram.com/elen.music

 

Podziel się swoją opinią ;)