Gooral i GrubSon łączą siły. Posłuchajcie utworu „Podróż”

Ethno Elektro, energetyczna mieszanka folku, elektro, downtempo i orientali, zyskuje kolejną odsłonę! Gooral powraca ze swoim niezwykłym projektem, a w premierowym kawałku „Podróż”, stworzonym wspólnie ze Staszkiem Leszczyńskim, pojawia się gościnnie gwiazda polskiego hip-hopu – GrubSon!

„Ethno Elektro 2”, wyjątkowy projekt Mateusza Górnego znanego jako Gooral, to niezwykła mieszanka stylów. Na dwóch krążkach odnajdziemy między innymi klimaty folkowe, zaczerpnięte z kultury Podhala i Beskidów. Nie zabraknie też kompozycji bazujących na orientalnych rytmach i oryginalnych brzmień, utrzymanych w stylu downtempo.

W utworze „Podróż”, zapowiadającym premierę albumu „Ethno Elektro 2”, pojawia się gościnnie GrubSon – jeden z najbardziej znanych polskich raperów, autor takich hitów, jak „Na szczycie” czy „Naprawimy to”. Tekst to motywująca opowieść o poszukiwaniu siebie i swojej drogi, a charakterystyczny styl GrubSona spotyka się z energetycznym bitem Goorala i klimatycznymi partiami skrzypiec w wykonaniu Stanisława Leszczyńskiego.

Kawałkowi towarzyszy teledysk, stworzony przez Michała Zielińskiego i studio Camcraft, w którym występuje Natalia Janoszek – modelka i aktorka znana z produkcji Bollywood oraz filmu „365 dni” na podstawie książki Blanki Lipińskiej.


Gooral to właściwie Mateusz Górny, wyjątkowo zdolny muzyk i artysta z Beskidów. Dał się poznać publiczności jako DJ i producent muzyczny. Muzyka, jaką tworzy to, najprościej mówiąc, mieszanka elektro z rodzimym góralskim folkiem, inspiruje się także downtempo, minimalem i klimatami orientalnymi.

Solowa kariera Goorala rozpoczyna się wraz z wydaniem pierwszej płyty „Ethno Elektro”. Z płyty pochodzi „Karczmareczka”, najpopularniejszy hit Goorala. W swoim dorobku Gooral ma występy (solo lub z Psio Crew) m.in. na: Sziget Festival, Colours of Ostrava, Before Tauron Nowa Muzyka, Open’er Festival, Live Festival, Przystanek Woodstock, Orange Warsaw Festival i wiele innych.

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/NiezlyGooral/

Instagram: https://www.instagram.com/gooral/