Gooral powraca z nową płytą „Ethno Elektro 2”

Jeden z najbardziej oryginalnych projektów na polskiej scenie muzycznej powraca w wielkim stylu! Gooral, czyli Mateusz Górny, obdarzony niezwykłą wyobraźnią producent muzyczny, właśnie zaprezentował swój najnowszy singiel. Utwór „Pokochali” zapowiada album „Ethno Elektro 2”. , który ukaże się jesienią 2018.

„Pokochali” to efekt współpracy Goorala z Maciejem Szymonowiczem, znanym z formacji Psio Crew. To unikatowe połączenie zaowocowało już fenomenalnym albumem „Ethno Elektro„, wydanym w roku 2011 nakładem SP Records, a także entuzjastycznie przyjętym występem z zespołem Mazowsze na festiwalu Woodstock.

Tym razem do tradycyjnej góralskiej przyśpiewki muzycy stworzyli oryginalną muzykę, bazującą na brzmieniach piszczałki wielkopostnej – instrumentu używanego przez górali beskidzkich w okresie Wielkiego Postu. Ten nieco zapomniany instrument, w zestawieniu z mocnymi, elektronicznymi brzmieniami, buduje niezwykły klimat utworu.

Muzyka: Mateusz Górny 

Interpretacja: Maciej Szymonowicz, Mateusz Górny 

Śpiew/piszczałka wielkopostna: Maciej Szymonowicz

Ten i inne kawałki z nowej płyty można będzie usłyszeć po raz pierwszy na żywo w klubie DRUKARNIA w Warszawie, ul. Mińska 65 już 22 września 2018.


https://www.facebook.com/NiezlyGooral/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.