Grupa undertheskin sączy „Truciznę”, czyli nowy klip gwiazdy post-punka

W Internecie ukazał się właśnie nowy teledysk grupy undertheskin. Utwór „Poison” pochodzi z wydanego w tym roku drugiego albumu tej formacji, zatytułowanego „N E G A T I V E”.


Zespół undertheskin to introwertyczna podróż przez najzimniejsze dźwięki lat 80. Hipnotyczny rytm, nerwowy puls gitary basowej i analogowych syntezatorów niepostrzeżenie wkradają się pod skórę słuchacza, a głęboka barwa głosu Mariusza Łuniewskiego, multiinstrumentalisty, wokalisty i tekściarza odpowiedzialnego za całokształt projektu, nieprzerwanie wciąga i intryguje.Band debiutował w 2015 płytą „undertheskin”, która swym surowym brzmieniem nawiązywała do takich zespołów, jak Joy Division czy Editors. Krążek zyskał uznanie na arenie międzynarodowej, co zaowocowało szeregiem koncertów w Europie, w towarzystwie między innymi The Soft Moon, Drab Majesty i Lebanon HannoverW zaledwie tydzień po premierze znalazł się na pierwszej pozycji serwisu bandcamp pośród najlepiej sprzedających się wydawnictw alternatywnych na świecie, a pierwszy nakład debiutanckiego albumu został całkowicie wyprzedany i doczekał się wznowienia w 2018 roku.


W marcu 2019 roku ukazało się drugie wydawnictwo undertheskin, zatytułowane „N E G A T I V E”. Płyta zdążyła już zebrać doskonałe recenzje i po raz kolejny zyskała status najlepiej sprzedającego się krążka w kategorii post-punk na świecie oraz najlepiej sprzedającej się polskiej płyty w serwisie bandcamp. Na początku maja album ujrzał światło dzienne w wersji CD oraz na winylu. Album składa się z siedmiu autorskich kompozycji. Zmiksowany został w łódzkim Soyuz Studio przez Kamila Łazikowskiego, znanego na przykład z Cool Kids of Death. Masteringiem zajął się Eric Van Wonterghem w berlińskim PRODAM STUDIO. Za oprawę graficzną wydawnictwa odpowiada Bartosz Hervy, grafik oraz muzyk związany z grupą BlindeadWydawcą płyty CD jest polski label ALCHERA VISIONS, a wersją winylową zajęła się hiszpańska wytwórnia ORACULO RECORDS. Płyta dostępna jest również na wszystkich platformach streamingowych.


zajrzyj po więcej:

undertheskin na Facebooku


fot. Liudmila Radyk