Halo! Gdzie miłość? Nowy singiel zespołu sskjegg

14. października br. premierę miał nowy singiel zespołu [SZEG] sskjegg pt. „halo”. Utwór jest szczerym i pełnym tęsknoty wołaniem za zanikającą miłością międzyludzką, zarówno tą romantyczną, jak i tą zwykłą, codzienną. Od dziś dostępny na platformach streamingowych oraz na kanale zespołu.

[SZEG] to przede wszystkim dźwięki, emocje i magia. Zespół ubiera historie w słowa i melodię. Ich muzyka to spora dawka elektroniki z delikatnym wokalem, a wszystko to okraszone dosadnym tekstem, który wwierca się w głowy słuchaczy. 

Po raz kolejny zespół [SZEG] sięga po alternatywne brzmienia, tym razem wzmocnione wezwaniem do działania. Muzykę do utworu skomponował Korneliusz Flisiak, zaś autorką tekstu jest sama wokalistka, Sabina Broda. Za wideo odpowiada Igor Flisiak.

Sercem naszego nowego singla jest przekaz, że życie bez miłości może być w wielu sytuacjach prostsze, ale to trud i poświęcenie dla miłości nadaje życiu sens. Chcieliśmy, aby „halo” było swoistym hymnem miłości, wiary i nadziei...” – powiedziała wokalistka zespołu, Sabina Broda

Głęboki tekst, brzmieniowo okraszony został pozytywną i pełną nadziei atmosferą. Chcemy, aby energetyczny refren dodawał słuchaczowi siły w walce o miłość.” – dodaje Korneliusz Flisiak, producent zespołu. 

Duet ma już na swoim koncie udział w festiwalach, m.in. Yass! Festival w Cieszyny, Kino na Granicy oraz w 59. KFPP w Opolu.  

W marcu 2022 zespół wydał swoją debiutancką płytę ,,samotności”. [SZEG] sskjegg to brzmienie muzyczne, w którym nie brakuje jazzowych odniesień i oryginalnego podejścia do muzyki popularnej. Analogowe brzmienia rodem z lat 80′, w połączeniu z oddechem nowoczesności to kolejne dwa określenia doskonale wpisujące się w gatunek, który tworzy duet wokalistki z producentem muzycznym. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.