Hatbreakers w Klubie Zaścianek | KRAKÓW

19 marca 2016 roku w krakowskim Klubie Zaścianek wystąpi grupa Hatbreakers – szóstka szalenie pozytywnych i zdolnych osób, które uwielbiają pofantazjować z muzyką. Początki zespołu sięgają 2010 roku. W obecnym składzie i instrumentarium funkcjonuje on od połowy 2014 r. Członkowie określają swój styl muzyczny jako „Orbital Pop”.

 

hatbreakers 1

Zespół opublikował swój pierwszy singiel Maybe I should w 2012 roku. Został on bardzo ciepło przyjęty przez lokalne radia. Na początku 2014 roku ukazała się płyta „Go electric”, z której pochodzą utwory „Hey man” i cover „Somebody to love me” Marka Ronsona. Jesienią 2014 roku Hatbreakers wydali EP zatytułowaną „3,2,1” z singlowym „Liczy się tu i teraz”. W marcu 2015 roku odbyła się premiera pierwszego oficjalnego wydawnictwa, czyli płyty „Yeti Superstar”. Wiosną, miały również premierę dwa teledyski: „Liczy się tu i teraz” oraz „Latam z aniołami”.

Hatbreakers zjednują sobie rzesze fanów przede wszystkim dając energetyczne koncerty. Mają na swoim koncie pierwszą trasę koncertową „Yeti Superstar Tour”, podczas której odwiedzili kilkanaście miast w Polsce. Zagrali również część jubileuszowej trasy „X Tour” z zespołem Afromental. Koncertowali obok gwiazd, takich jak: Lulu James, T.Love, Ira, Lady Pank, Lemon, Maryla Rodowicz, Sylwia Grzeszczak. Mają za sobą występy u „Kuby Wojewódzkiego”, w studiu „Dzień Dobry TVN” i „Rannym Kakao” Rock Radia. Angażują się w akcje charytatywne, np. Czyste Tatry, WOŚP, Motoserce.

Szerszej publiczności Hatbreakers znani są z udziału w programach telewizyjnych. W 2012 roku doszli do półfinału IV edycji „Must Be the Music”. W 2014 roku byli finalistami ostatniej jak dotąd polskiej edycji X Factor. Własne, niebanalne aranżacje znanych przebojów zjednały im przychylność zarówno jurorów, jak i widzów. W sierpniu 2015 roku zespół wygrał główną nagrodę Grand Prix na Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego In Memoriam, a sam Paweł zdobył pierwsze miejsce dla najlepszego instrumentalisty.

Skład zespołu:

  • Paweł Bergel – wokal
  • Andrzej Pudlik – gitara elektryczna
  • Sebastian Steć – saksofony, instrumenty klawiszowe
  • Mateusz Sarapata – instrumenty perkusyjne, MPD
  • Michał Sarapata – gitara basowa
  • Wiktoria Jakubowska – perkusja

BILETY

10 PLN (ulgowe – dostępne tylko w Klubie Zaścianek)
15 PLN (zwykłe w przedsprzedaży)
15 PLN (wszystkie w dniu koncertu)


„Latam z Aniołami” to drugi singiel promujący longplay „Yeti Superstar” wydany na początku 2015 roku. Klip realizuje Alan Kępski & Co. Zapraszamy do zapoznania się z utworem klikając w poniższy link:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *