Helaine Vis wraca z nowym singlem

Helaine Vis to 25-letnia wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Jej twórczość opiera się na czterech filarach – szczerych tekstach, charakterystycznym głosie, emocjach i prostej muzyce.  Takie połączenie serwowała słuchaczom, wraz z gitarzystą Grzegorzem Skoczylasem, przez pierwsze lata działalności muzycznej, publikując swoje utwory na Youtubie, później grając koncerty pod skrzydłami agencji muzycznej Borówka Music.

Nowy singiel „Ice”  młodej obiecującej singer-songwriterki Helaine Vis jest już dostępny. Jej delikatny i niepowtarzalny głos wnika pod skórę, uspokaja system nerwowy, hipnotyzuje i nie pozwala się oderwać. Utwór na nowo przedstawia ponadczasowy temat rozstania i złamanego serca.  Tym razem z perspektywy osoby która zraniła i musi ponieść konsekwencje swoich czynów, Razem z artystką przechodzimy niemal wszystkie etapy rozstania – przez wyparcie, niedowierzanie, desperacką chęć walki o ukochaną osobę, aż po pogodzenie się z sytuacją.

„Muzycznie, chciałam żeby ten numer był zimny. Chciałam żeby słuchanie tej piosenki  było synestetycznym doświadczeniem.

 „Ice” to trzeci singiel z debiutanckiego abumu „Pretty Cliché”, prawdziwie autobiograficznej płyty, która prowadzi słuchaczy w trudną, ale inspirującą podróż przez ostatnie lata jej życia.  W tych dziesięciu piosenkach Helaine opowiada o jej szczęśliwych i nieszczęśliwych miłościach, zmaganiach ze zdrowiem psychicznym,  wyboistej drodze do odnalezienia własnej tożsamości i próbach zrozumienia sensu życia. 

Chciałabym w mojej muzyce poruszać każdy aspekt bycia człowiekiem, nie tylko sprawy wzniosłe i piękne, ale też trudne, niewygodne czy całkiem przyziemne. Nie boję się pisać o moich porażkach. Chciałabym żeby ludzie uczyli się na moich błędach”- tak dodaje sama artystka.

Album, częściowo sfinansowany przez fanów za pośrednictwem crowdfundingu, ukaże się 29 października 2021 roku pod skrzydłami berlińskiej wytwórni muzycznej Springstoff.

Choć to fonograficzny debiut artystki, dała się już poznać sporemu gronu odbiorców, koncertując po całym kraju pod skrzydłami agencji koncertowej Borówka Music. przez 3 lata zagrała ok 80 koncertów w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce. 

Jak mówi sama Helaine: „Dzięki tym koncertom mogłam serwować ludziom moje piosenki w najbardziej bezpośredni sposób w jaki się da. Dosłownie rozwoziłam ją po całej Polsce. Dzięki temu zyskałam wiernych słuchaczy którzy pomogli mi wydać moją debiutancką płytę” 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.