Hemp Gru, Te-Tris oraz Mielzky na Mazury Hip-Hop Festiwal 2016!

mhhf_line-up_2Znamy kolejnych headlinerów najstarszej w Polsce plenerowej imprezy hiphopowej. Na 15 jubileuszowej odsłonie MHHF wystąpią również Hemp Gru, Te-Tris oraz Mielzky. Dołączą oni tym samym do już potwierdzonych Tedego oraz Sokoła z Marysią Starostą. Trzydniowe święto hip-hopu w giżyckiej Twierdzy Boyen odbędzie się w dniach 21-23 lipca 2016.

Hemp Gru to jeden z najważniejszych i najpopularniejszych składów, reprezentujących hardcore’owy nurt polskiego hip-hopu. Na przestrzeni minionych lat Hemp Gru zagrało setki koncertów – m.in. w Polsce, wielu krajach europejskich, a nawet w USA. Skład bardzo dobrze odnajduje się na scenie, serwując swoim fanom spektakularne i pełne żywiołowej energii występy na żywo. Warto dodać, że dorobek HG został doceniony nie tylko przez słuchaczy hip-hopu, ale również  instytucje europejskie.  W 2008 roku grupa została uhonorowana przez unijnego komisarza do spraw kultury nagrodą EBBA (European Border Breakers Awards) za dotarcie do publiczności poza granicami swego kraju.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=oqzTignky58[/embedyt]

Te-Tris z kolei to żywa legenda wolnego stylu. Jeden z najzdolniejszych i najbardziej utytułowanych polskich freestyle’owców ma na konciem.in. dwukrotne wicemistrzostwo WBW (2004 i 2005 rok) oraz wiele zwycięstw w innych prestiżowych bitwach. Sukcesywnie rosnącą liczbę albumów i mixtape’ów zamyka wydany pod koniec 2015 album „Definitywnie”, uznany przez wielu dziennikarzy muzycznych za jedną z najlepszych rapowych płyt minionego roku. Słuchacze z kolei zaliczają jest zgodnie do grona najlepiej koncertujących polskich artystów hiphopowych.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=2bN2YNN3JFo[/embedyt]

Gruby Mielzky, znany również jako Mielon, to raper pochodzący ze Starogardu Gdańskiego, a mieszkający na co dzień w Trójmieście. Członek cenionej formacji Lavoholics ma na swoim koncie trzy bardzo solidne i ciekawe płyty. Pierwsze dwie to stricte solówki: „Silny jak nigdy wkurwiony jak zwykle” (2012) oraz „1.5” (2013). Trzecia z nich to wspólny projekt z nadwornym producentem Lavoholics, czyli Patr00. Ten wypuszczony w kwietniu 2015 roku wspólny album – „Miejski patrol” – zyskał sobie powszechne uznanie i sympatię odbiorców przywiązanych do hiphopowej klasyki.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=R5_PFWs5h8o[/embedyt]


Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/925328167503283

Bilety można już zamówić przez stronę:
http://www.mazuryhiphopfestiwal.pl/produkt/karnet/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *