Hey w trasie koncertowej promującej płytę „Błysk” odwiedzi klub B90

fot. Zuza Krajewska
fot. Zuza Krajewska

HEY to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych od lat wpływający na historię polskiej muzyki. Od 1992 r. ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej – szybko zjednały sobie publiczność. Pierwsza płyta Hey’a „Fire” wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych.  Przez ponad 20 lat działalności zespół oscyluje między grungem, rockiem alternatywnym aż po elektronikę.


Po swoim dziesiątym studyjnym albumie „Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan” postanowili jeszcze raz zmierzyć się z akustycznymi aranżacjami swoich piosenek i wydali, zarejestrowany w Filharmonii Szczecińskiej, album „Hey w Filharmonii Szczecin”. Ten album to nie tylko powrót do „Hey MTV Unplugged”, ale także do rodzinnego miasta, w którym powstał HEY. Płyta ukazała się w czerwcu 2015 roku. Natomiast, nowy, studyjny album miał swoją premierę 22 kwietnia br.. Jego tytuł to ,,BŁYSK„, a promują go single ,,Prędko, prędzej” oraz ,,Historie” – obydwa utwory dotarły do 1 miejsca legendarnej LP3. Jeszcze przed ukazaniem się nowego krążka, zespół pokusił się o niezwykły eksperyment, a mianowicie zagrał serię klubowych koncertów ,,przedBŁYSK„, podczas których, publiczność mogła zapoznać się z całym materiałem z nadchodzącej płyty. Występy te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.Data: 13 listopada (niedziela)

Miejsce: B90, Doki 1, Gdańsk

Godz. 19:00, wstęp od 18:00

Bilety: 55 zł w przedsprzedaży/ 65 zł w dniu koncertu – dostępne w Salonach EMPiK na terenie całej Polski i w sieciach:

https://www.biletomat.pl/koncerty/hey-4319/

http://www.eventim.pl/bilety.html?affiliate=FRO&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=1594489&includeOnlybookable=true&xtmc=hey&xtnp=1&xtcr=1

http://www.interticket.pl/program/koncert-hey- trasa-2016- blysk-2218

http://tickets.soundrive.pl/pl/event/227

https://shop.ticketpro.pl/PL/Event/Detail/28242/hey

http://www.kupbilecik.pl/impreza-14294- hey.gdansk.html


Zajrzyj po więcej : 

Hey na Facebooku

Strona WWW


hey-koncert


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.