Hołdys, Organek, Waglewski i inni w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

„JA PŁONĘ”, tak nazywa się specjalny koncert upamiętniający 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 13 grudnia w Sosnowcu a udział w nim wezmą legendy polskiej sceny muzycznej. 

Duży koncert dla ważnej sprawy

Punktualnie o godzinie 19:00 13 grudnia na Placu Papieskim w Sosnowcu rozpocznie się koncert „JA PŁONĘ”, w którym udział wezmą: Martyna Jakubowicz, Małgorzata Ostrowska (Lombard), Janusz Panasewicz (Lady Pank), Wojciech Waglewski (VooVoo), Robert Matera (Dezerter), Mietall Waluś (Negatyw, Lenny Valentino), Tomasz Organek oraz gość specjalny Zbigniew Hołdys. Za całość aranżacji i oprawy muzycznej z wykonaniem na żywo programu koncertu odpowiedzialny jest wybitny producent muzyczny Marcin Bors. Koncert upamiętni 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju, w następstwie którego czas dla milionów Polaków się zatrzymał a wolność została radykalnie ograniczona. Represje władzy, strajki, demonstracje uliczne, sankcje i embargo nałożone na nasz kraj, godzina policyjna, kryzys ekonomiczny, puste półki sklepowe – to wszystko określało codzienne życie w Polsce pierwszej połowy lat osiemdziesiątych. Jedną z nielicznych ostoi niezależności pomimo cenzury stała się muzyka. 

Co usłyszymy?

Artyści biorący udział w koncercie „JA PŁONĘ” wykonają kultowe utwory, oddające atmosferę czasu, kiedy muzyka była jedną z nielicznych wolnych forum wypowiedzi. Usłyszymy m.in.: „Obracam w palcach złoty pieniądz”„W domach z betonu”, „Spytaj milicjanta”, „Wojna grubych z chudymi„, „Najmniejszy oddział świata”, „Fabryka małp” oraz specjalny repertuar w wykonaniu Zbigniewa Hołdysa, jednego z najwybitniejszych autorów tamtych czasów, który w ramach swojej działalności w zespole Perfect czy też tak kultowych projektów jak „I Ching” oraz „Świnie” zaznaczył się w sposób wybitny w historii polskiej muzyki tamtego okresu. 

Podczas koncertu artyści będą wykonywać utwory własne oraz pochodzące z repertuaru Zbigniewa Hołdysa, który w tym roku obchodzi 70. rocznicę urodzin. Wstęp na koncert jest bezpłatny. 

Poniżej możecie odsłuchać perełki z 1981 roku z Sali Kongresowej – wykonanie Zbyszek Hołdys:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.