Horyzont i nowy singiel „Krzyk”

Powstały przed siedmioma laty Horyzont ma już na swoim koncie debiutancki album „Pochłania mnie” wydany w roku 2013. Dziś muzycy pracują nad swą drugą płytą promowaną przez singiel o wiele mówiącym tytule „Krzyk”.


Poznaliśmy już kilka utworów związanych z najnowszym wydawnictwem zespołu: „Płyń ze mną”, „Nie zabierze nikt” oraz „Ogień”. Ostatni spośród wymienionych ukazał się w polskiej i angielskiej wersji językowej, zdobył również tytuł Najlepszej Piosenki ROCK 2015.


„Krzyk” to wymowna opowieść o uzależnieniu bliskiej osoby i bezradności wynikającej z tego stanu rzeczy. Mocny przekaz skryty w tekście podkreślany jest, na zasadzie kontrastu, przez subtelne, rockowe brzmienie. Teledysk, podobnie jak większość poprzednich klipów współtworzony z 9zerostudio i grupą restART, przypomina nieco krótkometrażowy film, z wyraźnie zarysowaną fabułą i ciekawą formą prezentacji. Premierę krążka, na którym znajdziemy „Krzyk”, przewidziano na początek przyszłego roku.


Formacja może poszczycić się sukcesem międzynarodowym, bowiem cztery jej piosenki grane są w rozgłośniach zagranicznych, między innymi w Chicago, Toronto, Austrii czy Australii. Debiut płytowy reprezentowały: „Pochłania mnie”, „Czasu bieg”, „Choćby pod prąd”, „Skąd to znasz”, „Nigdy sami” i „Minie nam”.


Horyzont tworzą ludzie pełni łatwo udzielającej się energii, oryginalnego stylu i nowoczesnego brzmienia. W skład grupy wchodzą: Kamil Radom (wokal), Dariusz Orłowski (gitara, wokal), Mateusz Dźwigała (klawisze, wokal), Paweł Krawiec (gitara basowa) i Łukasz Łabuś (perkusja).


Zajrzyj po więcej:

Horyzont na Facebooku

Horyzont na Instagramie


1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.