Hunter – ,,NieWolnOść” – premiera płyty!

„NieWolnOść” to tytuł nowej płyty zespołu Hunter, która ukazała się 4 listopada. Zespół zapowiada materiał o dużym ciężarze, który jest kolejnym krokiem naprzód w wizji tworzenia i grania muzyki. Na płycie pojawią się przedziwne słowa, instrumenty i dźwięki, które właściwie stały się już wizytówką Huntera. Nowe utwory, ujawnione już w Internecie, zostały świetnie przyjęte przez fanów zespołu.

Utwory, zarówno muzycznie jak i tekstowo są z jednej strony syntezą wcześniejszych i częściowym powrotem do korzeni, a z drugiej zupełnie nowym kierunkiem, który prawdopodobnie kolejny raz zaskoczy wielu słuchaczy. Jest i trzecia strona, która jak zwykle pozostaje ukryta aż do momentu przesłuchania całości i własnej oceny. Na to jak zwykle Hunter bardzo liczy, konsekwentnie szukając nowych pomysłów, kolejnych drzwi do otwarcia, drążąc tematy dotykające nas wszystkich, nie unikając tych, które są powszechnie unikane, starając się jednak mimo wszystko zachować przy tym zdrowy dystans.


Poniżej możecie posłuchać singli zatytułowanych „NieWolnOść” i „RiPosta DrugoKlasisty”:


Teksty opisują bardzo mocno obecne wydarzenia na świecie i w Polsce, mimo, że jak zwykle są one rozszczepiane pryzmatem historii i napisane w kontekście analogii do ubiegłych zdarzeń i ludzkich zachowań.

 


Płyta „NieWolnOść” jeszcze przed premierą cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród fanów. Single promujące album mają przeszło pół miliona wyświetleń, a pierwsze godziny przedsprzedaży na oficjalnym sklepie internetowym zespołu doprowadziły do zawieszenia serwerów. Płyta jest promowana na koncertach w całej Polsce podczas jesienno-zimowej trasy.

Daty trasy koncertowej:

10.11 – Gniezno
11.11 – Poznań
12.11 – Dzierżoniów
13.11 – Lubin
18.11 – Łódź
19.11 – Warszawa
20.11 – Toruń

unnamed


Hunter to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Powstał w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Formacji przewodzi Grzegorczyk, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu.
Wydana w 2003 roku płyta pt. „Medeis” przysporzyła Hunterowi nowych fanów. Natomiast pochodzące z albumu piosenki, „Kiedy umieram” i „Fallen” były emitowane okazjonalnie m.in. przez stację telewizyjną VIVA Polska. W latach późniejszych ogólnopolską popularność Hunter zyskał za sprawą utworu „Pomiędzy niebem, a piekłem”, pochodzącego z wydanego w 2005 roku albumu „T.E.L.I….”. Był, to także pierwszy przebój radiowy zespołu, notowany m.in. na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Do 2011 roku grupa wydała cztery odmienne stylistycznie albumy studyjne oraz szereg pomniejszych wydawnictw pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Formacja dwukrotnie otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. W latach 2004-2009 zespół był gospodarzem festiwalu muzyki heavymetalowej Hunter Fest.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.