Hunter, Poparzeni Kawą Trzy i Sidney Polak wystąpią na Najpiękniejszej Domówce Świata

W tym roku publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata nie będzie miała okazji spotkać się na kostrzyńskim polu. Zamiast tego, wszyscy festiwalowicze będą mogli wziąć udział w wyjątkowej, internetowej edycji Pol’and’Rock Festival 2020. Podczas programu Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił trzy kolejne zespoły w line-up festiwalu online. Trzy kolejne kapele zostaną ogłoszone w czwartek podczas programu Domowa Orkiestra, który jest nadawany live z siedziby WOŚP.

Hunter. Styl grania Huntera muzycy określają jako soul metal — muzykę duszy. Muzycy prezentują publiczności wybuchową mieszankę różnorodnych gatunków muzycznych. Pozostają wierni thrash metalowi i ciężkim, brutalnym brzmieniom, jednak uzupełniają je odwołaniem do żywiołowego, rytmicznego reggae, czy ukłonem w kierunku imponującej skali muzyki klasycznej i filmowej. Teksty kapeli, która zaczynała od wykonywania utworów w języku angielskim, zwracają uwagę na kwestie poważne, często drażliwe i polaryzujące polskie społeczeństwo. Ich piosenki to swoisty barometr społecznych emocji i nastrojów. Zespół Hunter ma na koncie osiem płyt studyjnych, a dwa krążki: „Królestwo” z 2012 roku i „Imperium” z 2013 roku pokryły się złotem.
 

 
Poparzeni Kawą Trzy. Na początku swojej działalności artystycznej muzycy tworzący kapelę dali wyraz swojej fascynacji twórczością underground’owego zespołu Leningrad wykonując utwory kapeli w języku oryginału. Po wyczerpaniu tej awangardowej, jak na polski rynek muzyczny formuły, zespół powierzył autorstwo swoich tekstów znakomitemu satyrykowi, tekściarzowi i koledze po fachu – Rafałowi Bryndalowi. Kapela ma na koncie trzy albumy i absolutnie niekwestionowany przebój parkietów i domówek, czyli utwór „Byłaś dla mnie wszystkim„, który jest znakomitym pastiszem romantycznych ballad i miłosnych piosenek. Serwują sporą dawkę pozytywnie zakręconego grania. Zainspirowani żywiołowością muzyki ska, do swoich pop-rockowych kompozycji włączają energetyczną sekcję dętą złożoną z saksofonu, trąbek i puzonu.
 

 
Sidney Polak. W sercu wychowanego na warszawskiej Chomiczówce muzyka grają wielkomiejskie rytmy rapu rozbujane żywiołowymi rytmami reggae. Chętnie też sięga do polskiego folkloru i roztańczonych brzmień funku, które w ciekawy sposób łączy z hip-hopowymi samplami. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w 1988 roku, kiedy stworzył kapelę Cytadela. W 1990 roku został perkusistą reaktywowanego wówczas zespołu T.LoveSolowy projekt artysty zadebiutował w 2004 roku. Pierwszy krążek, zatytułowany “Sidney Polak” zyskał sześć nominacji do nagrody Fryderyk. Został uhonorowany w kategoriach kompozytora roku, autora roku oraz za albumu roku w kategorii muzyki alternatywnej. Na płycie znalazł się niekwestionowany, ponadczasowy już hit, czyli utwór “Otwieram wino”, który ma ponad 19 milionów odtworzeń w serwisie YouTube. Kolejny krążek jego ukazał się w marcu 2009 roku. Trzecia płyta artysty pojawiła się na rynku w 2018 roku.


Więcej aktualności o Pol’and’Rock: Oficjalna strona festiwalu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.