Ignu z premierą teledysku do singla „Auriga”

Warszawski zespół Ignu opublikował swój najnowszy singiel, zatytułowany „Auriga”.
To pierwszy z polskich utworów, które ujrzały światło dzienne w związku ze zbliżającym się drugim albumem, noszącym tę samą nazwę. 


Ignu odkrywa karty w związku z premierą nowego albumu. Usłyszymy go właśnie dziś, tj. 3 kwietnia br. Sam singiel, jak i cały, 60-minutowy krążek, to krok naprzód w porównaniu do debiutanckiego materiału z 2017 roku. W utworach słychać liczne zmiany tempa i nastrojów. Ignu śmielej sięga po polskie teksty. Ciężkie brzmienia łączą się z jazzową lekkością i psychodelicznymi melodiami. Z pomocą przyjaciół klasyczny rockowy kwartet uzupełniony został o brzmienie organów, fletów, skrzypiec, puzonu, didgeridoo i chórków. Znana z debiutu szalona rock’n’rollowa jazda ewoluowała w stronę rozbudowanych i zaskakujących rozwiązań.


„Auriga” kryje dualną symbolikę woźnicy znanego z platońskiej filozofii oraz kart tarota. To wewnętrzna walka, którą toczymy na co dzień sami ze sobą. Jest to nasz wewnętrzny monolog, nasz własny spór, nasze strachy, ale też nasze nadzieje i pragnienia wchodzące w konflikt z tym, co słuszne lub przyjęte za normę – zaznaczają artyści.


Nad nagraniem czuwał Grzegorz Mukanowski. Razem z nim zespół rejestrował płytę podczas sesji w sierpniu 2018. Ignu ceni sobie niestandardowe rozwiązania, dlatego jako studio służyła zaaranżowana na ten użytek leśna, drewniana chatka. Między innymi w ten sposób udało się uzyskać tak niepowtarzalne brzmienie.Grupa intensywnie koncertuje. Niebawem zostanie ogłoszona trasa. Materiał zostanie wykonany premierowo 5 kwietnia w Warszawie (klub Bazar) oraz 6 kwietnia w Poznaniu (klub Pod Minogą).


zajrzyj po więcej:

Ignu na Facebooku

Ignu na YouTube