Internal Quiet i HellHaven w nadchodzący weekend z koncertami w Kwidzynie i Malborku

Już w nadchodzący piątek i sobotę prawdziwa uczta dla fanów mocnego grania! Zespoły Internal Quiet i HellHaven wystąpią dla swoich fanów kolejno w Kwidzynie (03.11) i Malborku (04.11).


Internal Quiet – Zespół założony w Aleksandrowie Łódzkim z inicjatywy kompozytora i gitarzysty Sławomira Papisa oraz basisty Andrzeja Kostrzewy, rozpoczął swoją działalność w maju 2011, początkowo jako studyjny projekt o heavy metalowym zabarwieniu z naciskiem na oryginalność muzyczną i tworzenie tekstów o charakterze konceptualnym.

Internal Quiet prezentuje intrygującą muzykę z pogranicza hard rocka, klasycznego metalu oraz melodic rock/AOR z domieszką rocka progresywnego o gęstym brzmieniu gitar i sekcji rytmicznej wspartych nietuzinkowym wokalem. Grupa czerpie inspiracje i energię z amerykańskiej i europejskiej szkoły grania hard ‘n’ heavy, progressive i power metal spod znaku dokonań Stratovarius, Queensryche, Pretty Maids, Journey.Debiutancki krążek zespołu „When The Rain Comes Down” to dźwiękowy efekt kilkuletniej pracy zespołu. Album ukazał się oficjalnie 20 sierpnia 2016r. jako ekskluzywne wydawnictwo ‘private pressing’ w formacie slipcase, a jego premiera zbiegła się w czasie z pierwszą, obejmującą swym zasięgiem czterdzieści dat trasą koncertową Internal Quiet po kraju w roli gościa specjalnego grupy TURBO pod szyldem „Back To The Past Tour”„When The Rain Comes Down” doczekało się w kilku z nich zaszczytnego miana „Płyty Tygodnia” oraz „Płyty Miesiąca”.

Obecnie trwają prace nad nowym materiałem, na drugą płytę Internal Quiet.

Zespół tworzą: Sławomir Papis – gitara prowadząca, Dominik Kalisz – gitara rytmiczna, Mateusz Stołowski – gitara basowa, Paweł Lachowicz – perkusja, Maciej ‘Rocker’ Wróblewski – śpiew


This slideshow requires JavaScript.


HellHaven – Muzyka grupy jest szeroko pojętą wariacją na temat melodyjnego rocka progresywnego, post rocka oraz metalu z nutą wpływów dalekiego i bliskiego wschodu. Niestandardowe pejzaże muzyczne łączą się zgrabnie z melodyjnością i przystępnością, co stanowi dość niespotykane połączenie muzyki nieprostej, wymagającej i rozbudowanej, z przyswajalną, delikatną i miłą dla ucha melodyką. To miks dźwięków, które z jednej strony frapują a z drugiej pozostają w głowach słuchaczy na długie miesiące…

Zespół zaistniał na polskiej scenie muzycznej w 2010 roku debiutując albumem „Art for Art’s Sake” na antenie takich rozgłośni, jak Radio Kraków, Radio Gdańsk, Radio Szczecin oraz Polskie Radio Trójka. W roku 2012 po podpisaniu kontraktu z niemiecką wytwórnią Legacy-Records została wydana druga płyta pt. „Beyond The Frontier”, która zyskała pozytywne uznanie nie tylko na rynku polskim, ale także angielskim, kanadyjskim i francuskim, będąc wysoko oceniana przez tamtejszych recenzentów.Po sukcesie z roku 2012 w 2013 przyszedł czas na rejestrację występu koncertowego oraz wydanie płyty DVD pt. „Beyond The Frontier Live”, nad którą patronat objęło Radio Kraków.

W marcu 2017 roku po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Pronet Records zespół wydał płytę „Anywhere Out Of The World”, która obecnie promowana jest na koncertach.

HellHaven, to: Sebastian Najder – wokal, Jakub Węgrzyn – gitara, syntezatory, Hubert Kalinowski – gitara, Marcin Jaśkowiec – bas, Paweł Czartoryski – perkusja.


Szczegóły koncertów:

03.11.2017 – Kwidzyn, ul. Magazynowa 1 – Piwnica Kulturalna Spichlerz – start 21:00

04.11.2017 – Malbork, ul. Grunwaldzka 16 – Klub Alternatywa – start 19:00

Cena biletów: 20 PLN i 25 PLN w dniu koncertu.


Zajrzyj po więcej:

Internal Quiet – Facebook

Internal Quiet – You Tube

HellHaven – Facebook

HellHaven – You Tube

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.