„Ja Wam zatańczę”, czyli nowy album Red Lips

Red Lips

Na rynek właśnie wszedł trzeci studyjny album Red Lips „JA WAM ZATAŃCZĘ”. Płyta niesie ze sobą zupełnie nową jakość – zarówno dla zespołu jak i jego słuchaczy.


Materiał balansuje na krawędzi kilku gatunków muzycznych – to brzmieniowy romans gitar z nowoczesnymi samplami elektronicznymi oraz połączenie chwytliwych melodii z charakterystycznym wokalem wokalistki grupy, Rudej.


"Ja am Pokażę!"
Okładka trzeciego studyjnego albumu Red Lips „Ja Wam Zatańczę”

„Sami zastanawiamy się, jak to się stało, może nasłuchaliśmy się Chemical Brothers, może też nazbierało się trochę rożnych wątków wymagających innej ekspresji. Z zasady jesteśmy rockowym zespołem i bunt mamy we krwi, dlatego na tej płycie znajdziecie charakterystyczne dla nas elementy, ale tym razem zaaranżowane w zupełnie nowy, świeży sposób. Taka zmiana wynika z potrzeby rozwoju artystycznego i osobistego. Tym razem postanowiliśmy sięgnąć po bardziej nowoczesne środki wyrazu” – komentują Ruda i Lazer.


Do wykreowania nowego brzmienia zespół zaprosił uznanego producenta Arkadiusza Koperę (Męskie Granie 2019). Za warstwę tekstową odpowiada Ruda we współpracy z cenionymi tekściarzami m.in. Mysław Wałczuk, Michał Wiraszko (Muchy), Patrycja Kosiarkiewicz. Materiał został nagrany i zrealizowany w warszawskim studio Black Kiss Reccords

Zespół Red Lips w roku 2013 szturmem podbił Polskie stacje radiowe hitem „To co nam było”. Utwór poszybował na pierwsze miejsca list przebojów stacji radiowych. Gdy kolejne single „Czarne i białe”, „Zanim odejdziesz” czy „Szanta” z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, muzycy rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką. Liczba fanów rosła, a wraz z nią popularność piosenek Red Lips. Na samym You Tube liczba odtworzeń przekroczyła 60 000 000!Zwieńczeniem 2014 roku była nagroda TVP w postaci Superjedynki w kategorii Super Przebój” oraz Złota Płyta za album „To co nam było”.  

Trzeci studyjny albumu Red Lips, „JA WAM ZATAŃCZĘ”, pojawił się w sklepach 4 listopada.  To z niej „JA WAM ZATAŃCZĘ” pochodzą najnowsze hity zespołu: utwór tytułowy oraz „CAPPUCCINO”.


Zobacz więcej:

Facebook

You Tube