Jankes Plane Machine – ,,To nie jest hip-hop” EP!

Jest to pierwszy oficjalny projekt krótko grający od rapera i producenta o ksywie Jankes Plane Machine. Jankes PM zakłada, że w polskim Hip Hopie było już wszystko. To co zaprezentował na „To nie jest Hip-Hop” jest czymś na prawdę świeżym. Inspiracja muzyką z Atlanty oraz Nowego Jorku, z domieszką kaliforni, doprowadziła do nietuzinkowego brzmienia basu w jego produkcjach JPM-a. Większość wyprodukował on sam, ale na track liście znajdziecie też dwa beaty od producenta o pseudonimie RawHeatz. Rymy są, jak określa sam artysta „proste”, ale okraszone świetnym flow i często śpiewanymi elementami, dodają ciekawego vibeu. Każdy znajdzie na tym projekcie coś dla siebie. Nie spodziewajcie się sampli, bo wszystko jest wyprodukowane od podstaw. JPM jest wyluzowany i pełny pozytywnych emocji. Sprawdzajcie „To nie jest Hip-Hop”!


Link do premierowej EP:

Jankes Plane Machine, znany też jako Jankes PM to raper i producent z Wrocławia. JPM wychowywał się na osiedlu Ołbin, w centrum miasta. Hip Hopem zaczął się interesować mając 14 lat. Pierwsze nagrania powstawały w domowych warunkach na mikrofonie do rozmowy internetowej. W kolejnych młodzieńczych latach fascynacja muzyką z gatunku
Rap/Hip-Hop spowodowała większe zaangażowanie Jankesa w kulturę. Zaczął nagrywać pierwsze kawałki i współpracował ze świetnymi undergroundowymi artystami w takich wrocławskich ekipach jak: DobrzeJest Label czy DajNaLuz. Pod koniec 2011 roku założył z Dżejpą Wariatem ekipę City Flyerz. Jankes jest kojarzony głównie ze
współpracy z Dżejpą oraz BeeBoyem. Wspólnie nagrali kawałek „Woła Cię miasto”, który wydano jako pierwszy singiel SwagJakSKURWYSYN – Nowa Szkoła Mixtape wiosną 2013 roku, a dzięki współpracy z młodym i utalentowanym artystą wizualnym, Tarniem, powstał do tego znakomity wideoklip.

W latach 2012-2013 JPM wraz z City Flyerz wypuścił dwa mixtapey, tym samym pokazując się od strony producenckiej, jak i wokalnej. Szlifował umiejętności władania słowem oraz kreował swoje własne flow. W kolejnych latach współpracował ze Smifem, z którym wypuścił w 2014 roku mixtape „Leki PsychoTRAPowe”. Następnie wraz z CF połączyli siły z J-KIDem i Bilansem, tworząc ekipę KnurGang, a dzięki współpracy JPM-a z nowymi graczami w ekipie, rozpoczęła się nowa droga muzyczna, której początkiem jest utwór MINDFVCK ze znakomitym, przykuwającym uwagę wideo-mashupem. Na początku 2015 roku Jankes Plane Machine wyprodukował muzykę do utworu „Pułapka” modelki Luxurii Astaroth i tym samym dołączył do wytwórni Soul Records. Jego pierwszy oficjalny, solowy mixtape, promowany utworem z klipem pt: „Play” wydanym nakładem wytwórni SR, został wypuszczony w pierwszym kwartale 2016 roku.


Link do facebooka:
https://www.facebook.com/jankesplanemachine

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *