Janusz Radek „Żałuję każdego dnia bez Ciebie” – nowy singiel już dostępny!

PrintJanusz Radek prezentuje nowy singiel „Żałuję każdego dnia bez Ciebie”, który bierze udział w konkursie SuperPremiery Festiwalu Opole 2016.

Utwór nie jest jeszcze zapowiedzią nowej płyty, ale już można doszukać się zmiany klimatu brzmień i melodyki. Co jednak niezmienne, to hipnotyzujący wokal Janusza i dopracowana kompozycja, które stanowią o wyjątkowości utworu. Premiera teledysku już w tym tygodniu!


Janusz Radek – wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych.

Urodził się 6 kwietnia 1968 w Starachowicach. Studiował w Krakowie – jest absolwentem historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie mieszka pod Krakowem z żoną Beatą oraz z córkami Zuzanną i Anielą.

Profesjonalne śpiewanie rozpoczął w 1990 – na XVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie – gdzie zdobył I nagrodę – Lirę Orfeusza.

Zaczynał od klimatów poetyckich – komponował piosenki do tekstów Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, E.E Cummingsa. W latach 1994-95 współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko. Śpiewał też w zespołach o ostrzejszym brzmieniu – punkrockowym Gównoprawda i rockowych: Moonwalker, Obcy, Jutro, Zanderhaus.

Nagrywał piosenki do filmów animowanych dla dzieci – „Pokemon” i „O rety! Psoty Dudusia Wesołka”.

Zagrał rolę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w fabularyzowanym dokumencie „Do potomnego” w reż. A. Krauzego.

Z piosenką Pocztówka z Avignon zajął 5. miejsce w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004.

Wystąpił w zbiorowych wykonaniach piosenek promujących kampanie społeczne: Pokonamy fale (na rzecz pomocy ofiarom fali tsunami – 2004), Nie jesteś sam (hymn fundacji TVN – 2005), Dwoje (kampania Partnerska Rodzina – 2007) i Nie jesteśmy najważniejsi (Światowy Dzień Zwierząt – 2013).Strona WWW
Janusz Radek na YouTube
Janusz Radek na MySpace
Janusz Radek na Forum
Janusz Radek na Facebooku


Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *