Jarocin Festiwal – dawno lineup żadnego festiwalu nie był tak obiecujący!

Jarocin Festiwal to niewątpliwie jeden z tych festiwali, który poza tym, że wypromował wielu wspaniałych Artystów, zwłaszcza tych młodych to wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Śmiało można postawić więc tezę, że jest to jeden z najbardziej legendarnych festiwali rockowych nie tylko na mapie Polski.

Kilka lat wcześniej…
Festiwal w Jarocinie nosił kiedyś nazwę: Ogólnopolskiego Przeglądu Muzyki Generacyjnej w Jarocinie, nieco później przyjął nazwę: Festiwal Muzyków Rockowych i swój początek miał chyba w najlepszym czasie dla muzyki rockowej w Polsce czyli w 1980 roku i powstał z inicjatywy Waltera Chełstowskiego, choć festiwale w tym mieście odbywały się już dużo wcześniej, bowiem od 1970 roku. Publiczność w tamtym czasie była niezwykle surowa i wymagająca, nie akceptowała żadnej promocji muzyki, a nie rzadko zespoły tam występujące były obrzucane błotem, kamieniami i wygwizdywane.
Bardzo często to, jak zespół został przyjęty przez publiczność w Jarocinie decydowało o jego dalszych losach.
Debiutowało tam wiele do dziś bardzo popularnych zespołów takich, jak: Hey, Closterkeller, Kat, Izrael, TSA, Dżem czy Siekiera.

Dziś…
Dziś publiczność jest już nieco mniej surowa, ale czy mniej wymagająca…?
W zeszłym roku Festiwal w Jarocinie po raz pierwszy został przeniesiony w tło miasta i sceny powstały zarówno w parku jak i na jarocińskim rynku. Ta zmiana miała zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Ja zdecydowanie zaliczam się do tej pierwszej grupy. Logistycznie na pewno było to trudniejsze w organizacji, ale jednocześnie pozwoliło przybliżyć festiwal mieszkańcom Jarocina.Dla każdego coś miłego…

Dawno lineup żadnego festiwalu nie cieszył mnie tak bardzo jak ten!
3 dni, 4 sceny, 40 koncertów! Zapamiętajcie te liczby. Na tegorocznej scenie Jarocin Festiwal zagrają między innymi:
W piątek: Kękę, B.O.K, Decadent Fun Club, Nosowska, Pussy Riot czy Świetliki.
W piątek również zostanie rozstrzygnięty konkurs Jarocińskich Rytmów Młodych, na scenie, na rynku. gdzie zagrają laureaci eliminacji czyli:Przybył, Agata Karczewska, Radio Slam i Distant Nights. Komu uda się powtórzyć sukces Decadent Fun Club z 2017 roku?
W sobotę muzyczne emocje wcale nie opadną, wręcz przeciwnie sięgną zenitu dzięki występom takich Artystów, jak:  Sztywny Pal Azji, Lech Janerka, Hańba!, Bokka, The Dumplings Orkiestra, Snowman, L.Stadt czy Obsidian Mantra.
W niedziele podczas ostatniego dnia festiwalu towarzyszyć nam będzie muzyka: Korteza, Apteki, Quebonafide, Marka Dyjaka, Trupa Trupa czy Tau.
Tegorocznymi ambasadorami festiwalu w Jarocinie są: John „Johnny Rotten” Lydon – legendarny wokalista Public Image Limited i Sex Pistols oraz Wojciech Mazolewski – jeden z najbardziej wszechstronnych i kreatywnych, polskich muzyków zwany przez wielu punkowcem w świecie jazzu.

Natomiast Katarzyna Nosowska w tym roku na Jarocin Festiwal występuje w podwójnej roli. Poza faktem iż wystąpi w piątkowy wieczór na jarocińskiej scenie, jest też jurorką konkursu: Jarocińkie Rytmy Młodych.
Pełną rozpiskę koncertów, Artystów oraz wszystkie szczegóły organizacyjne festiwalu można znaleźć na stronie Jarocin Festiwal oraz facebooku.

Na koniec…
Dziękujemy Organizatorom Jarocin Festiwal za przyznanie nam akredytacji na to wydarzenie, dzięki czemu nasi czytelnicy będą mogli na bieżąco śledzić fotorelacje z tego niezwykłego święta muzyki.


Teledysk powstał przy wsparciu Jarocin Festiwal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.