Jedna z najbardziej niedocenionych artystek młodego pokolenia powraca !

W piątek 12 maja po pięciu latach przerwy wydawniczej (ale nie twórczej) ukazał się czwarty już album niesamowitego duetu – wokalistki Ramony Rey oraz producenta i kompozytora Tel Arana (Igor Czerniawski).

Płyta zatytułowana po prostu „Ramona Rey 4” prezentuje słuchaczom zupełnie nową muzyczną odsłonę artystki – wielobarwną i wielorytmiczną. Elektroniczne, analogowe brzmienia łączą się z barwami ETNO. Głos Ramony momentami wymyka się z systemu dur-moll, świadomie przechodzi w świat mikrotonów. Niekiedy wokale poddane obróbce cyfrowej oraz syntezie analogowej pełnią też partie instrumentalne, dlatego w niektórych piosenkach granica pomiędzy głosem a syntezatorem zupełnie zanika. Utwory na płycie to czysta elektronika, ale tym razem do większości kompozycji, artyści przygotowali także aranżacje akustyczne, które zupełnie zmieniają ich nastrój i charakter. Na płycie „Ramona Rey 4” znajdziemy 11 premierowych kompozycji, które powstały na przestrzeni pięciu ostatnich lat. Płyta powstawała w wolności i jest o wolności.


-Uwielbiamy tworzyć nowe dźwięki, przeplatać je słowami, odkrywać nowe barwy, cieszyć się z tego, co nam wychodzi. Uwielbiamy dzielić się naszą radością z takimi samymi jak my, z innymi od nas. Cieszą nas i inspirują najprostsze, a zarazem najważniejsze rzeczy – uśmiech, słońce, gwiazdy, ciepły deszcz, świeże powietrze. Fascynuje nas ogrom Wszechświata, jego nieskończone piękno i mądrość. Cudownym darem jest dla nas, że możemy nasze fascynacje wyrazić muzyką. Błogosławieństwem jest, że możemy robić to, co chcemy, tak, jak chcemy, tak, jak kochamy to robić – mówi Ramona Rey. 


Album promuje singiel i teledysk „Jak Ty”: 


Ramona Rey – wokalistka, autorka tekstów i śpiewaczka operowa o barwie mezzosopranu. Razem z Igorem Czerniawskim – ikoną polskiej muzyki elektronicznej – tworzą autorski projekt artystyczny o tej samej nazwie. Ramona Rey to muzyka, która nie klasyfikuje się do żadnego formatu. Nie jest zlepkiem popularnych gatunków muzycznych, ani nie prowokuje do żadnych skojarzeń z inną twórczością. Jest odważna, szczera i bezkompromisowa. Artyści od początku swojej działalności postawili na niezależność i wszystkie swoje płyty wydają samodzielnie.


Zajrzyj po więcej : 

Ramona Rey na Facebooku

Strona WWW


okładka płyty ,,Ramona Rey 4″

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.