„Jesień”, czyli nowy singiel Confetti

Nastała „Jesień”. Nie tylko ta meteorologiczna, ale i muzyczna, gdyż taki właśnie tytuł nosi najnowszy singiel warszawskiego formacji Confetti. Premiera utworu miała miejsce 7 listopada br.


„Jesień” powstała przy współpracy z Jerzym Runowskim. Stanowi swoiste podsumowanie dotychczasowej twórczości zespołu, który w pierwszej połowie tego roku wydał swój debiutancki album EP. Trwająca przeszło sześć minut kompozycja została wzbogacona o instrumenty klawiszowe, co uznać można za przekrój nadchodzącego brzmienia spod znaku Confetti. Autorem słów jest Jakub Pieniążek, zaś muzyka to wspólne działo całego składu.Grupa powstała w roku 2015. Jak mówią o sobie sami muzycy, Confetii to „przestrzenne dźwięki i krótkie historie o otaczającej nas codzienności. Cztery różne osobowości, cztery różne spojrzenia na muzykę i mnóstwo pomysłów stanowi odzwierciedlenie nazwy zespołu”. Ich utwory oscylują wokół popu, rocka, alternatywnych dźwięków i indie rocka.


W skład zespołu wchodzą: Piotr Kazimierczuk (wokal, gitara), Jakub Pieniążek (gitara, wokal), Paweł Grudniak (bas) i Darek Gosk (perkusja).


Zajrzyj po więcej:
Confetii na Facebooku


1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.