Jesień z EPką zespołu hethet – posłuchajcie nowego materiału od łódzkiego zespołu

Jesień z EPką hethet, to wydarzenie, w którym i Wy możecie jeszcze wziąć udział. Formacja z Łodzi dzieli się swoją twórczością na swoim kanale You Tube.


hethet to łódzki duet: Ada Rusinkiewicz (głos, gitara/ukulele), Daria Płusa (gitara basowa) i szereg kontrastów brzmieniowych: wysokie z niskim, jasne z ciemnym, grube z chudym. Z takiego połączenia powstają piosenki z polskimi tekstami i minimalistyczną instrumentacją, które pozwalają przenieść się na chwilę gdzieś het het.

25 września dziewczyny zaprezentowały swoją „hethetową” EPkę. Jej zawartość dostępna za darmo na ich kanale You Tube.

Na wydawnictwo składają się trzy utwory: „Puchniesz”, „Samotność” i „Jesień”. Piosenki bardzo klimatyczne i specyficzne. Próżno tu szukać prostoty i lekkości. Teksty „o czymś” dają poczucie, że czyta się list od autorki, która pisze do nas i ma ochotę się wygadać, pożalić, jak dobrej przyjaciółce. Miłość, nienawiść, faceci… Czy to nie są tematy, o którym My Kobiety uwielbiamy plotkować?Kolejną mocną stroną wykonów jest wokal. Ada Rusinkiewicz dysponuje głosem, którego pozazdrościłaby niejedna piosenkarka. Świetna liryczna barwa, która jest w stanie opowiedzieć swoim słuchaczom zarówno o tym jak jest jej źle i jak krzyczy w ekstazie.

Pozycja obowiązkowa dla miłośników piosenki lirycznej, głębokiej i z przesłaniem. Nie bez znaczenia dla mnie także jest fakt, że dziewczyny pochodzą z miasta Łodzi.

Posłuchajcie i oceńcie sami.


Zobacz więcej:

Wydarzenie na FB

Facebook

YouTube