Jesienne koncerty w Starym Maneżu!

Jesień to idealny czas na koncerty klubowe. Stary Maneż zaprasza na trzy wyjątkowe: tak od siebie różne, ale równie dobre.


ADAM BAŁDYCH & HELGE LIEN TRIO & TORE BRUNBORG – 14.10.2017:

Choć ma zaledwie 31 lat, ma na koncie liczne wyróżnienia, w tym prestiżowe europejskie ECHO Jazz. Muzyka Adama Bałdycha łączy polski folklor, muzykę klasyczną i różne odmiany jazzu. Jego gra zaskakuje bogactwem techniki – tu klasyczna finezja splata się ze spontaniczną improwizacją, z buntowniczą energią i mocą rocka.

„Chciałbym, aby moja muzyka zakorzeniała się w teraźniejszości, odzwierciedlała ją. Powinna zagłębiać się w troski i tęsknoty dzisiejszego świata. Czym ma być moja muzyka? Powinna być przesłaniem miłości i piękna; bardziej niż kiedykolwiek wcześniej powinniśmy czuć się braćmi i siostrami aby lepiej zrozumieć siebie wzajemnie”


THE DUMPLINGS ORKIESTRA – 10.11.2017:

Po tegorocznym debiucie na scenie głownej Opener’a, zespół The Dumplings rusza w trasę w zupełnie nowym formacie. W listopadzie odbędzie się seria wyjątkowych koncertów, podczas których do Justyny i Kuby dołączy skład żywych instrumentów: smyki, sekcja dęta i perkusja. Będzie to jedyna okazja, aby usłyszeć wszystkie znane utwory zespołu w aranżacjach, gdzie dobrze znana warstwa elektroniczna miesza się z klasyką.

“Pomysł zrodził się w momencie, w którym pierwszy raz zagraliśmy z orkiestrą przy projekcie nOwosiecka. Odświeżyliśmy wtedy nową aranżacją, piosenkę „Ach, nie mnie jednej“. Pierwszy raz komponowaliśmy z myślą o żywym instrumentarium. Okazało się, że elektronika pięknie zgrywa się ze smykami, dęciakami… i wtedy pierwszy raz pomyśleliśmy o tym, że dobrym pomysłem byłoby przearanżowanie całego naszego repertuaru.”


XXANAXX  – 12.11.2017: 

Wszystko zaczęło się, gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem. Michał zaś
poszukiwał wokalistki o nietypowym, charakterystycznym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012. Wydany już w barwach Warner Music Poland debiutancki album duetu zatytułowany “Triangles” ukazał się w maju 2014. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przed media, fanów oraz środowisko muzyczne nie tylko w Polsce, ale też i za granicą. Po zakończeniu w grudniu 2015 roku udanej trasy koncertowej po Polsce XXANAXX oddał się pracy nad ich oczekiwanym drugim albumem. Chwilę po premierze „FWRD“ zespół rozpoczął cykl występów podczas najważniejszych letnich imprez muzycznych w kraju. Jeszcze w czerwcu grupa pojawiła się w programie festiwalu Open’er, występując przed wielotysięczną publicznością zgromadzona przed Tent Stage.


Zajrzyj po więcej:

Stary Maneż na Facebooku

Strona WWW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.