Julia Marcell promuje album ,,Proxy” w Starym Maneżu

julia-marcellStary Maneż zaprasza na koncert Julii Marcell. Artystka wystąpi w Gdańsku w ramach trasy promującej płytę „PROXY”.


Julia Marcell – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ma już na swoim koncie cztery albumy – ufundowane dzięki internautom “It Might Like You” z 2008 roku, “June” z 2011 (zp iosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów), “Sentiments” z 2014, oraz najnowszą, pierwszą w całości polskojęzyczną płytę “PROXY”.

Julia jest laureatką kilku prestiżowych nagród m.in.: PASZPORTU POLITYKI 2012 w kategorii Muzyka Popularna, FRYDERYKA 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia Im. Grzegorza Ciechowskiego.

Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności i dziennikarzy tak w Polsce, jak i za granicą – zostały dobrze przyjete w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Julia komponuje również muzykę do filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka – „Jak całkowicie zniknąć” (2015), oraz sztuk teatralnych: „Kamienne niebo zamiast gwiazd” (2014) oraz „Kronos” (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Julia i jej zespół mają za sobą koncerty na całym świecie (Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone) i na licznych festiwalach – SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych.Proxy” to album napisany z dużą lekkością, często wręcz czułością wobec świata- choć nadal mocno nawiązujący do otaczającej nas rzeczywistości – rzeczywistości nie zawsze zrozumiałej, czasami wręcz dziwnej. Jest spojrzeniem od strony popkultury, miesza konteksty, bawi się odniesieniami, ale mówi bezpośrednio, zwięźle i wprost.


28 październik 2016 (piątek), godz. 20:00

STARY MANEŻ, ul. Słowackiego 23, Gdańsk Garnizon

BILETY: do nabycia online na www.starymanez.pl oraz w kasie Starego Maneżu.


Zajrzyj po więcej : 

Julia Marcell na Facebooku

Julia Marcell na Instagramie

Julia Marcell na Twitterze

Strona WWW

Stary Maneż na Facebooku

Strona WWW


julia-marcell-gdansk

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *