Julia Rosińska z debiutanckim albumem solowym „Ciałem, słowem, gestem”

Julia Rosińska prezentuje album „Ciałem, słowem, gestem”. Ta płyta stanowi zbiór wyjątkowo osobistych, klimatycznych piosenek autorskich z gatunku smooth jazz. 


Julia Rosińska jest wokalistką studyjną i estradową, absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze i  Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończyła Arteterapię na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pełni ponadto rolę wykładowcy akademickiego między innymi w Akademii Muzycznej im. Jana Ignacego Paderewskiego w Poznaniu oraz w Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.


„Ciałem, słowem, gestem” to płyta bardzo wypieszczona i wyczekana. Przez wiele lat pracowałam na nazwiska innych artystów w Polsce. Nagrywałam reklamy TV i radiowe. W końcu postanowiłam postawić na siebie i swoje nazwisko. Zachęcona przez przyjaciół i uczniów zabrałam się do pracy. I jestem przeszczęśliwa, że w końcu mam swoją kropkę na i, którą dzielę się ze światem. Każda piosenka jest osobista i stoi za nią jakaś historia. Nie ma tu przypadków i tak zwanych zapychaczy. Oddaję w Wasze ręce moje ukochane, wymodlone i wytęsknione dziecko – opowiada o solowym debiucie Julia Rosińska.


Jej kariera rozpoczęła się u boku Jana Tadeusza Stanisławskiego i Bohdana Smolenia. Jako bardzo młoda wokalistka śpiewała w popularnym w latach 90. telewizyjnym programie kabaretowym „Hurtownia Polska”. Z tą właśnie produkcją gościła na scenach w USA, Kanadzie, w Niemczech oraz w całej Polsce. Współpracowała ze znakomitymi pianistami: Wojciechem Olszewskim, Jackiem Piskorzem Piotrem Kałużnym. Jako solistka nagrała dwie płyty z chórem gospel. Była zapraszana do projektów przez Katarzynę Skrzynecką, Alicję Bachledę-Curuś, Ryszarda Rynkowskiego, Roberta Janowskiego, Grzegorza Tomczaka i wielu innych artystów… Ostatnie lata zaowocowały duetem z Grzegorzem Kopalą i czterema albumami, które odniosły wielki sukces na rynku muzyki chrześcijańskiej. Wspólnie wystąpili w Roy Thompson Hall w Toronto w Kanadzie oraz w Wielkiej Brytanii, intensywnie koncertowali też na terenie naszego kraju.


Wydawnictwo „Ciałem, słowem, gestem” to pierwszy solowy krążek Julii. Po licznych latach działalności artystycznej i wspierania swoim talentem innych wykonawców, postanowiła nagrać, „co jej w duszy gra”. Towarzyszą jej muzycy ogromnym doświadczeniem i umiejętnościami, których znała od dawna i którym powierzyła swoje audialne pomysły. Jacek Piskorz, Krzysztof Szmańda, Michał Kapczuk i „mózg” całego przedsięwzięcia, czyli Grzegorz Kopala, znany z musicalu „Metro”  oraz z funkcjonującego w latach 90. zespołu Just 5. Teksty na płytę napisali Piotr Bukartyk, Grzegorz Tomczak, Szymon MuchaKajetan Kopala. Na płycie znajdziemy kilka coverów idealnie wpasowujących się w klimat i charakter umieszczonego tu materiału. Julia dysponuje silnym głosem o charakterystycznym i ciekawym brzmieniu. Ma wyjątkową osobowość sceniczną i łatwość docierania do publiczności. Jej interpretację utworu dyktuje liczba użytych środków wyrazu, natężenia głosu i dynamiki. Wszystko po to, by jak najlepiej opowiedzieć zawartą w tekście historię. Dojrzała wokalistka świadoma własnych możliwości, a przy tym ambitna i konsekwentna w swoich dążeniach artystycznych.


Wydawnictwo „Ciałem, słowem, gestem” promują dwa nagrania, „Twoje oczy, Twoje ręce” i „Take Up Your Dreams”, oraz towarzyszące im klimatyczne teledyski.
zajrzyj po więcej:

Julia Rosińska na Facebooku

strona oficjalna Julii Rosińskiej