Julian Lesiński z premierą piosenki „Milion nowych szans”

„Milion nowych szans” to kolejna propozycja muzyczna Juliana Lesińskiego. Kompozycja stanowi dzieło Martina Skowrońskiego, tekst zaś napisał Kamil Durski. Za produkcję odpowiada szwedzki duet: Niklas Berqvist i Simon Johansson.


Pierwsza wersja utworu powstała w języku angielskim. Ale to nie było to – wyjawia wokalista. – Piosenka na jakiś czas trafiła do szuflady. Wiedziałem jednak, że muszę coś z nią zrobić, bo była dla mnie zbyt ważna. W międzyczasie trafiłem na świetnego tekściarza, jakim jest Kamil Durski. Podjął temat i piosenka zyskała drugie życie w języku polskim. Wokalnie wsparła mnie Monika Horodek. A skoro już postawiłem na zmiany, to konkretne. Utwór przeszedł lifting i był miksowany w Sztokholmie. Muszę przyznać, że dałem Szwedom dość trudne zadanie, bo musieli zmierzyć się z językiem polskim! Singiel „Milion nowych szans” w sposób energetyczno-popowy opowiada o codziennej mobilizacji do działania.


Śpiewam w niej między innymi o tym, że nie ma sensu patrzeć na to, co było – dodaje muzyk. – Z przeszłości trzeba wyciągnąć wnioski i iść dalej. Nie ma co tkwić w bezruchu i skupiać się na rozdrapywaniu ran i błądzeniu w analizach. Należy poświęcić się temu, co dla nas ważne. A dla mnie najważniejsze jest realizowanie marzeń i ciągły rozwój.


Julian Lesiński jest wokalistą i aktorem oraz jedynym w Polsce solistą, który nagrał medley wszystkich piosenek reprezentujących Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji. W swojej autorskiej twórczości stawia na współczesne, popowo-elektroniczne brzmienia. Doświadczenie sceniczne i wokalne zdobywał pod okiem krakowskich artystów i to właśnie tam, czyli na scenie Teatru Ludowego, miał miejsce jego debiut aktorski. Laureat ogólnopolskich festiwali piosenki aktorskiej i literackiej, zwycięzca Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Retro w Odessie na Ukrainie oraz finalista litewskiego talent show „Music Talent League” emitowanego w telewizji w 2019 roku. Julian zdobył ponadto tytuł „Osobowość Roku 2018” województwa podlaskiego w kategorii „Kultura” w plebiscycie „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej” za wybitne osiągnięcia na międzynarodowych konkursach wokalnych oraz za singiel „Affinity”. Ów utwór został zaprezentowany chociażby podczas białoruskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Obecnie wokalista przygotowuje się do koncertów w Polsce i za granicą, pracuje także nad swoim debiutanckim albumem.


zajrzyj po więcej:

Julian Lesiński na Facebooku
Julian Lesiński na Instagramie 
Julian Lesiński na YouTube