Już w najbliższą niedzielę Lady Pank wystąpi w Kielcach

Nie macie jeszcze pomysłu na prezent z okazji Dnia Matki? A może warto byłoby zaprosić mamę na koncert legendy polskiego rocka? 26 maja br. Lady Pank zagra w malowniczej, skalnej scenerii kieleckiego Amfiteatru Kadzielnia. Ze sceny z pewnością wybrzmią takie hity zespołu, jak „Mniej niż zero”, „Zamki na piasku”, „Kryzysowa narzeczona” czy „Zawsze tam gdzie ty”.


Lady Pank to jedna z najdłużej działających i najpopularniejszych polskich grup rockowych. „When I’m 64”, czyli refren przeboju Beatlesów, mógł sobie zaśpiewać 17 kwietnia Jan Borysewicz, współzałożyciel i współtwórca wszystkich utworów Lady Pank. Na przekór metryce muzyk nie zamierza jednak spocząć na laurach. Formacja wciąż nagrywa i wciąż intensywnie koncertuje, zapełniając największe areny w kraju.


W 2018 roku legenda polskiego rocka hucznie świętowała jubileusz 35-lecia wydania debiutanckiego albumu, który okazał się prawdziwą kopalnią przebojów i dzięki któremu grupa Lady Pank zyskała status gwiazdy. Piękną rocznicę zespół uczcił wydaniem niezwykłej płyty. Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz nie ograniczyli się do przygotowania jubileuszowej reedycji, lecz ponownie weszli do studia i nagrali utwory z kultowego debiutu w nowych wersjach z udziałem licznego grona osobowości polskiego rocka (i nie tylko).  Warto wspomnieć w tym miejscu, że aż sześć pozycji z oryginalnego krążka trafiło na szczyt Listy Przebojów Programu Trzeciego, a w latach osiemdziesiątych był to wyznacznik popularności w Polsce. Do dzisiaj trudno wyobrazić sobie koncert Lady Pank bez takich hitów, jak „Zamki na piasku”, „Vademecum Skauta” czy wspomniane wyżej „Mniej niż zero” i „Kryzysowa narzeczona”. Ich teksty śpiewa kolejne już pokolenie fanów…


Zespół celebruje rocznicę premiery kultowego debiutu również podczas tegorocznej serii koncertów. Ale w ich setliście nie brakuje też przebojów z późniejszych lat. Również w Kielcach formacja zaprezentuje przekrojowy repertuar i zapowiada … niespodzianki. Jakie? O tym warto przekonać się na własne oczy i uszy.


Początek koncertu w Amfiteatrze Kadzielnia o 18.30.


pełna rozpiska trasy prezentuje się następująco:

Kielce – Amfiteatr Kadzielnia – 26.05.2019 – godz. 18.30
Opole – Amfiteatr NCPP – 14.09.2019 – godz. 19.30
Gdańsk/Sopot – Ergo Arena – 13.10.2019 – godz. 18.30
Katowice – Hala Spodek 26.10.2019 – godz. 18.30
Wrocław – Hala Stulecia – 17.11.2019 – godz. 18.30
Kraków – Tauron Arena Kraków – 23.11.2019 – godz. 18.30


Bilety na koncerty dostępne są w salonach Empiku i za pośrednictwem strony oraz w internetowych sieciach sprzedaży.


zajrzyj po więcej:

Lady Pank na Facebooku