Już wkrótce premiera debiutanckiej płyty Erith

Gdy dwa lata temu zagrała swoje pierwsze koncerty, dziennikarze muzyczni porównywali jej twórczość do Björk, Grimes czy też Fever Ray. Ostatecznie dochodzili do wniosku, że wszelkie próby zaszufladkowania tak barwnej postaci, jak Erith, nie mają na dłuższą metę żadnego sensu. Młoda artystka wbrew panującej w muzyce elektronicznej modzie na duety udowodniła, iż jedna osoba również jest w stanie poradzić sobie ze sprzętem i nawiązać świetny kontakt z publicznością. Nie budziło wątpliwości to, że Erith swoją karierą wkrótce wprowadzi zupełnie nową jakość na polskim rynku muzycznym. Przyszła pora na jej debiutancki album. 


Erith ma już za sobą liczne występy w Polsce i za granicą. Oprócz wielu koncertów klubowych zagrała między innymi na Festiwalu Malta, Spring Break’u i na Samsara Festival Europe. 23-latka łączy na scenie towarzyszącą koncertom solowym kameralność z charakterystycznym dla dużych widowisk show. Kosmiczne ruchy, zmysłowy głos oraz ciekawe stylizacje sprawiają, iż z dnia na dzień zyskuje coraz większe grono odbiorców, którzy już wkrótce będą mogli cieszyć się pierwszą płytą Erith.


Krążek pojawi się na początku 2018 roku. Znajdą się na nim dobrze znane fanom utwory (na przykład „Wooden”, „Pośród Traw”), jak i te dotychczas niepublikowane (wśród nich „This is what we are”, „Jesteśmy”). Nazwa wydawnictwa wciąż owiana jest tajemnicą.Na Facebookowej stronie Erith znajdziemy informacje o akcji crowdfoundingowej, mającej na celu uzbieranie funduszy na debiutancki krążek. Do tej pory internauci wpłacili ponad 85% oczekiwanej kwoty. Zbiórkę warto wesprzeć chociażby dlatego, że Erith to artystka niezależna. Jej kariera stanowi przykład tego, iż osiągnięcie sukcesu może być możliwe bez kontraktu z dużą wytwórnią płytową. To już ostatnie dni przedsięwzięcia, ponieważ potrwa ono tylko do końca listopada.


Ambasadorką akcji jest Julia Marcell z zespołem.

Link do zbiórki: https://odpalprojekt.pl/projekty/pokaz/1721,pierwszy-album-erith.


Najbliższe koncerty Erith:

14.12 / Ostrawa (DOCK)
15.12 / Czeski Cieszyn (Blady Świt)
27.12 / Katowice (Hipnoza)
12.01 / Gliwice (Spirala)


Zajrzyj po więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.