„Karabin” Peszek ocenzurowany

20160108_ZUZA_WARNER_PESZEK_1077_MINI (1)Serwis muzyczny iTunes ocenzurował nowy album Marii Peszek. Nowa płyta Marii Peszek zatytułowana KARABIN ukaże się 26 lutego 2016 roku nakładem Warner Music Poland. Nie wiadomo jednak czy w dniu premiery materiał będzie dostępny w serwisie iTunes. Powodem takiej sytuacji jest kontrowersyjny tytuł jednego z utworów na płycie: Modern Holocaust.

Zdaniem artystki cenzura jest bezpodstawna:

Modern Holocaust to song przeciwko nienawiści słownej, symbolicznie porównanej do współczesnego holocaustu, obecnej w internecie i przestrzeni publicznej. Wymowa Modern Holocaust jest pacyfistyczna, a przesłaniem utworu jest wezwanie do zaprzestania mowy nienawiści.”– komentuje Maria Peszek.

Jak zakończy się ta sytuacja? Wszystko okaże się już w najbliższy piątek.

Karabin

KARABIN to kolejny koncept album artystki, tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy. Płyta jest kolejnym projektem współtworzonym przez Marię z Michałem FOXEM Królem.

„Pisząc te piosenki kilkanaście miesięcy temu nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczywistość wyprzedzi to o czym śpiewam i nada tym słowom tak dramatyczny kontekst. Każdy artysta prędzej czy później mierzy się z tematem wolności, tolerancji, prawa do inności i nierozerwalnie wiążącej się z nimi nienawiści. Ale rzeczywistość jest zbyt brutalna a świat bezwzględny żeby iść na czołgi z kwiatami. Można za to pisać piosenki. O nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. Karabin to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali. Bo strach i wolność to wykluczające się słowa” – dodaje artystka.

Na szczęście krążek ciągle dostępny jest w przedsprzedaży pod adresem:

http://www.empik.com/karabin-peszek-maria,p1120108315,muzyka-p.

Poniżej przypominamy singiel pt: „POLSKA A B C i D”

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=5CytySnKHrY[/embedyt]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *