KARI powraca z nowym albumem!

fot. Zuza Krajewska

Po ponad trzyletniej przerwie z nowym albumem „I Am Fine” powraca KARI! Płyta ukaże się już 9 czerwca, a na niej znajdzie się 11 utworów nagranych w jednym z najlepszych studiów w Europie – Custom34. Od 29 maja w sieci dostępny jest już clip singla promującego nowy krążek KARI „Talk To Me”.

KARI ma już w swoim dorobku dwie autorskie płyty – „Daddy Says I’m Special” z 2011 roku i “Wounds And Bruises” z 2013 roku, obie wydane przez Nextpop. Nowy album „I Am Fine” to przełom w jej twórczości. Dotychczasowe porównania do artystek tj.: Bat For Lashes czy Lykke Li tym razem mogą nie być adekwatne. Styl kompozycyjny KARI ewoluował, najnowsza płyta brzmi bardzo nowocześnie i świeżo, bliżej jej do lat 80. i artystów takich jak: Grimes, The Knife, MØ, Björk, czy soundtracku serialu „Stranger Things”. Dla fanów KARI „I Am Fine” to jej kolejne naturalne wcielenie i rozwinięcie stylu. Jeżeli jej jeszcze nie znacie, to macie idealną okazję do tego aby odkryć jedną z najbardziej oryginalnych polskich artystek muzyki pop.

Płyta zaskakuje dynamiką, zróżnicowaniem nastroju i rozwiązaniami aranżacyjnymi, brzmieniowo trudno odróżnić ją od najnowszych produkcji zachodnich. Charyzma KARI i jej unikalna melodyka są doskonale dopełnione brzmieniami analogowych syntezatorów, oryginalnie skomponowanymi partiami sekcji rytmicznej i gitar, dając razem przemyślaną i dopracowaną całość.

Krążek powstawał przez ostatnie dwa lata w brytyjskim Leeds, gdzie KARI odnalazła swoje miejsce na scenie muzycznej, zainspirowana życiem w Wielkiej Brytanii. Nad nowym materiałem współpracowała z gitarzystą jej zespołu Ryan’em Carins’em, który jest również autorem większości tekstów. Producentką płyty jest sama KARI, natomiast do kilku utworów zaprosiła do współpracy brytyjskich producentów muzyki elektronicznej – Thomasa Trueman’a oraz Mountain Range.

Za stronę wizualną albumu „I Am Fine”, podobnie jak przy poprzedniej płycie KARI, odpowiada Zuza Krajewska, która jest również autorką świetnego teledysku do singla „Hurry Up” z poprzedniej płyty KARI, który ma już ponad 1,5 mln wyświetleń na YouTube.KARI – czyli Karolina Bis – to polska wokalistka, kompozytorka i producentka, uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie na wydziale wokalistyki jazzowej.

Była m.in. nominowana w 2013 roku do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii Debiut Roku, zdobyła nagrodę główną magazynu HIRO 2012, międzynarodowego Festiwalu Songwriterów, etc. Druga płyta „Wounds And Bruises” zwyciężyła w plebiscycie „Prześwietlamy 2013” portalu Musicis.pl (Album Roku), zdobyła szereg wyróżnień w rocznych podsumowaniach i plebiscytach, m.in.: Gazety Wyborczej, Brand New Awards 2013, Tygodnika Powszechnego, T-Mobile Music oraz CGM. Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Free Form Festival, Good Fest, Slot Art Festival, Malta Festival i wielu innych, występując w większości muzycznych klubów w Polsce.

W 2014 utwór „The One” wszedł na playlistę BBC Radio 1 w ramach cyklu “BBC Introducing” i zebrał bardzo dobre recenzje od brytyjskich dziennikarzy. Zaowocowało to występem KARI na BBC RADIO’s BIG WEEKEND w Glasgow na scenie BBC Introducing i zaznaczeniem swojej obecności na rynku brytyjskim.

Przedpremierowo całego albumu można było posłuchać 31 maja w autorskiej audycji Gabi Drzewieckiej w Radio Chilli Zet. W sprzedaży już niebawem!


Zajrzyj po więcej : 

KARI na Facebooku

KARI na Instagramie


fot. Zuza Krajewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.